Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіBMW розробила «механіку» з захистом від випадкових перемикань

BMW розробила «механіку» з захистом від випадкових перемикань

Компанія BMW запатентувала механічну коробку передач з захистом від випадкових перемикань, які можуть призвести до ламання двигуна.

Трансмісію забезпечили спеціальними засувками, що блокують щаблі, які небезпечні для силового агрегату. Принцип аналогічний блокуванню задньої передачі, який є майже в будь-якій машині з «механікою». Однак працює система в динаміці, покладається на дані про швидкість та оберти в кожен конкретний момент часу. Випадково перейти на другу передачу замість четвертої не вийде, та й вниз можна буде перейти, тільки якщо це не призведе до згубного для мотора стрибка обертів.

Нову систему не слід плутати з функцією rev-matching, яка лише вирівнює оберти колінвала в момент зниження передачі, щоб уникнути ривків при перемиканні. Винахід BMW робить деякі перемикання в принципі неможливими й таким чином позбавляє від дорогого ремонту силового агрегату.

Чи буде новація застосована в серійних автомобілях, поки невідомо. Взагалі, BMW обіцяє зберегти «механіку» для ентузіастів – саме тому є сенс її покращувати. Вже відомо, що BMW M2 наступного покоління продаватиметься з механічною трансмісією, причому купе стане останньою «емкою» зі звичайним двигуном внутрішнього згоряння.

До речі, ви маєте можливість придбати аксесуари для власників та фанатів BMW у нашій крамниці – собі або на подарунок.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img