Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіBosch має намір врятувати автопром від нестачі напівпровідників

Bosch має намір врятувати автопром від нестачі напівпровідників

У 2022 році компанія Bosch планує інвестувати понад 400 млн євро в розширення своїх заводів з виробництва напівпровідникових пластин у Дрездені та Ройтлінгені (Німеччина), а також у Пенангу (Малайзія). Це реакція на дефіцит напівпровідників, який торкнувся всього світового автопрому.

Більшість коштів піде в Дрезден, де будуть нарощуватися виробничі потужності. Крім того, у декілька етапів у 2022–2023 роках буде розширено площу чистих приміщень у Ройтлінгені, де роблять 200-міліметрові пластини, і там буде створено 150 робочих місць у відділі з розробки напівпровідників. А завод у Пенангу отримає новий високоавтоматизований центр із тестування напівпровідникових чіпів та датчиків, який запрацює у 2023 році.

Дефіцит напівпровідникових схем почав відчуватися торік із першими ознаками відновлення промисловості після провалу через пандемію (коли заводи тимчасово зупинялися). У сучасних машинах кількість мікросхем лише зростає – особливо гостро брак торкнувся великих компаній, зайнятих електрифікацією модельного ряду.

Концерн Volkswagen, наприклад, повідомив про скорочення операційного прибутку на 500 млн євро у третьому кварталі, Stellantis – про 14-відсоткове падіння виторгу. За даними The Guardian, дефіцит напівпровідників збережеться до 2022 року, а деякі експерти прогнозують ще й складний 2023 рік.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img