Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіЕлектромобілі можуть значно подорожчати

Електромобілі можуть значно подорожчати

Підвищення цін на бензин є однією з причин, через яку багато покупців роблять вибір на користь електромобілів. Проте експерти прогнозують, що вони значно подорожчають до 2026 року.

У зв’язку зі зростанням вартості більшості компонентів Ford та General Motors перерахували свої витрати на 2022 рік. Обидві компанії практично подвоїли суму (до 4 та 5 мільярдів доларів відповідно), яку заклали на покупку сировинних товарів. Віцепрезидент дослідницької компанії E Source Сем Джаффе вважає, що нестача ключових компонентів призведе до того, що у 2026 році вартість акумуляторних елементів зросте на 22%.

Поголовне прагнення до електрифікації призведе до катастрофічного браку літію. В останні роки ціни на батарейні компоненти знижувалися, досягнувши 128 доларів за кВт-год, проте до 2026 року фахівці прогнозують зростання вартості елементів до 138 доларів. Такий розвиток подій побічно підтверджують генеральні директори Volvo та Stellantis, які заявили, що найближчими роками світ очікує на дефіцит акумуляторів.

Світовий видобуток літію поки не встигає за різким підвищенням попиту на матеріал, а інвестори не вважають за доцільне вкладати кошти в нові проєкти. У зв’язку з цим єдиним розв’язанням проблеми стане підвищення цін на електромобілі. Наприклад, вартість Tesla Model 3 за рік зросла на 23% – з 38 190 до 46 990 доларів. Підвищила ціни на свої електровантажівки й компанія Rivian. За минулий рік R1T здорожчав на 17%, досягнувши 78 975 доларів, а R1S – на 20% (до 84 000 доларів).

Завітайте до крамниці "АвтоСвіту" за аксесуарами та подарунками для автомобілістів. Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img