Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ світіHyundai представив концепт автономного електромобіля

Hyundai представив концепт автономного електромобіля

На автошоу в Лос-Анджелесі компанія Hyundai представила концепт-кар Seven. Він дає виразне уявлення про зовнішність майбутнього електричного кросовера Ionic 7.

Величезна колісна база в 3200 мм і короткі звіси – це платформа Electric-Global Modular Platform (E-GMP), яка лежить в основі всіх електромобілів Hyundai. Система швидкої зарядки від станцій потужністю до 350 кВт дозволяє підняти запас енергії з 10 до 80% всього за 20 хвилин, а пробіг без підзарядки наближається до 480 км.

Навряд чи серійна «сімка» отримає саме такий кузов без центральної стійки та двері, що відчиняються назустріч одна одній. Фантастикою видаються й активні аеродинамічні «шторки» в колісних дисках, які закриті, коли потрібно знизити опір повітря, але відкриваються для охолодження перегрітих гальм.

Всередині Hyundai Seven більше нагадує вітальню, ніж автомобіль. Потужні світильники у дверях забезпечують затишок, передні крісла можна розгорнути проти ходу. А в задній частині крісел зовсім немає: там встановлений кутовий диван, який зараз зустрічається хіба що у «весільних» лімузинах. І це ще квіточки: машина оснащена спеціально розробленою побутовою технікою – мініхолодильником та шафкою, що освіжає взуття.

Керувати будинком на колесах має переважно автопілот – кермо не передбачене навіть опціонально. Однак якщо людині захочеться взяти ситуацію під свій контроль, з підлокітника переднього сидіння висувається напівпрозорий джойстик. Втім, головна фішка Seven Concept – його екологічність та чистота! Гігієна тут наче релігія: навряд чи ви знаєте інший автомобіль, хай навіть концептуальний, із системою забору та очищення повітря, як у пасажирських авіалайнерах. А варто пасажирам вийти, як відразу вмикається ультрафіолетове опромінення. УФ-стерилізація інтер’єру дозволяє остаточно очистити простір від патогенної мікрофлори. Матеріали оздоблення салону виготовлені з відновлюваних джерел, а процеси їх виробництва екологічні.

До речі, американські прем’єри в Лос-Анджелесі відбулися також у серійного електромобіля Hyundai Ionic 5 та вантажівки на паливних елементах XCIENT. Компанії є, що запропонувати Каліфорнії – штату, в якому екологічні норми вже давно набагато суворіші, ніж у решті США.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.