Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіНазвано найнадійніші американські автомобілі 1980-х

Названо найнадійніші американські автомобілі 1980-х

Складено черговий рейтинг: цього разу журналісти оприлюднили список найнадійніших (на їхню думку) спортивних американських автомобілів 1980-х років, які пройшли випробування часом і на які тепер полюють колекціонери.

Десяте місце дісталося Chevrolet Camaro IROC-Z, який з’явився на ринку США в 1985 році. У свій час Camaro IROC-Z не мав попиту, але при цьому залишився одним з найкращих представників сімейства на думку фанатів. Це не тільки надійний автомобіль, а й доступний – на сьогодні його ціна не перевищує 15 тисяч доларів. Слідом йде Buick GNX, який став хітом у 1982 році. Він розганявся з місця до 60 миль на годину за дивовижні на ті часи 4,7 секунди й був випущений у кількості 457 примірників.

На восьмому місці Ford Mustang SVO – один з найбільш недооцінених автомобілів у рейтингу. Попри те, що у нього було на чотири циліндри менше, ніж у GT-версії, він компенсував нестачу робочого об’єму двигуна турбіною T03 Garret та меншою масою. На сьоме місце рейтингу журналісти поставили Chevrolet Corvette C4. Він не подобався багатьом ентузіастам, попри сучасний за мірками 1980-х дизайн та потужний двигун V8. Це надійна класика, але із застереженням, що її вчасно і добре обслуговують. Шостий рядок дістався Pontiac Firebird 20th Anniversary Trans Am, який вийшов на ринок у 1989 році. Ця модель оснащувалася V6 від Buick та стала гідним конкурентом італійським спорткарам кінця 1980-х.

Першу п’ятірку відкриває Ford Mustang 5.0, який пережив оновлення у 1987 році. Він комплектувався мотором V8 потужністю 225 к.с. і був одним з найшвидших автомобілів на дистанції у чверть милі. Журналісти в США вважають, що п’ятилітровий двигун цього Mustang, можливо, найнадійніший агрегат в історії Ford. Четверту позицію займає Eagle Talon TSi, який вийшов у 1990 році, став результатом колаборації Plymouth, Jeep, Dodge, Renault та Mitsubishi. «Марки Eagle більше не існує, але Talon TSi залишається її кращим творінням», – резюмують журналісти.

Перша трійка складається з Ford Thunderbird Super Coupe, Chevrolet Monte Carlo SS 1988 року та Callaway Corvette Sledgehammer 1988 року. Thunderbird 10-го покоління потрапив у лідери завдяки 3,8-літровому турбомотору потужністю 210 к.с. Також у нього була жорсткіша підвіска в порівнянні з моделлю попереднього покоління, диференціал підвищеного тертя та система ABS. Chevrolet Monte Carlo SS відзначився 396 перемогами. Він був останньою моделлю на платформі G-body та останнім середньорозмірним Chevrolet аж до 1995 року. Нарешті, Callaway Corvette Sledgehammer з двигуном V8 з подвійним турбонаддувом займає перше місце. Віддача двигуна становила 898 к.с., що допомогло Corvette Sledgehammer встановити рекорд швидкості 254,76 милі на годину (понад 408 км/год).

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img