Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіОнук засновника Toyota піде з посади керівника компанії

Онук засновника Toyota піде з посади керівника компанії

Toyota Motor Corp повідомила, що Акіо Тойода залишить пост президента та головного виконавчого директора компанії. Керівництво автогігантом він передасть бренд-менеджеру Кодзі Сато.

Найважливіша за останні 14 років кадрова перестановка в Toyota запланована на 1 квітня 2023 року. Причини раптової зміни керівника не розкриваються, але Reuters зазначає, що останнім часом питання про наступника для 66-річного Тойоди дедалі частіше вставало серед інвесторів.

Втім, Тойода не покине компанію, коли Сато стане генеральним директором. Він обійме посаду голови ради директорів. За словами аналітиків, заява про майбутню зміну стала несподіванкою, проте інвестори вже не раз міркували про претендента на місце Тойоди.

Акіо Тойода, онук засновника Toyota, приєднався до компанії у 2000 році, увійшовши до ради директорів. За дев’ять років він став генеральним директором. Його дід – Кіїчіро Тойода, який очолював компанію з 1941 по 1950 рік, а батько, Соічіро Тойода, обіймав посаду одного з голів з 1992 по 1999 рік.

В останні роки Акіо Тойода відзначився критикою переведення автомобілів на електрику: він виступав за використання гібридів як перехідного ступеня, а також заявляв, що повальна електрифікація може стати катастрофою для Японії. Втім, Toyota все ж включилася в загальний тренд, хоч і з запізненням.

У грудні стало відомо, що Toyota, яка зазнає складнощів через матеріали й електрику, що подорожчали, може відкласти презентації деяких нових електромобілів. Перед запуском новинок вона сподівається скоротити розрив у ціні та підвищити конкурентоспроможність порівняно з китайськими BYD.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img