Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіПідраховано, скільки автомобілів недовипустять у світі через війну в Україні

Підраховано, скільки автомобілів недовипустять у світі через війну в Україні

Аналітична компанія S&P Global Mobility підрахувала, скільки машин недовипустять у 2022 та 2023 роках через війну в Україні. Враховувалися проблеми з ланцюжками постачання, зростання цін на енергоносії та сировину, а також зупинки заводів через дефіцит компонентів.

За найоптимістичнішим прогнозом, автоконцерни недовипустять 2,6 мільйона машин протягом двох років, але ситуація може погіршитися. У S&P Global Mobility вважають, що за найгіршим сценарієм скорочення виробництва автомобілів у 2022-2023 роках сягне чотирьох мільйонів одиниць.

Аналітики наголошують, що проблеми в автовиробників виникнуть у всьому світі. У Північній Америці виробництво легкових автомобілів знизиться на 480 тисяч одиниць у 2023 році та на 549 ​​тисяч одиниць у 2023 році. Місцеві автовиробники постраждають від розриву ланцюжків постачання та кризи напівпровідників, що триває. До того ж на автомобільний ринок може вплинути зростання цін на пальне. У перспективі може виникнути дефіцит паладію.

Економічні та політичні наслідки нападу рашистів на Україну призведуть до того, що світові виробники автомобілів недовипустять майже 25 мільйонів машин до 2030 року, прогнозують у S&P Global Mobility.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img