Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіPorsche заплатить 80 млн доларів штрафу за махінації

Porsche заплатить 80 млн доларів штрафу за махінації

Концерн Volkswagen AG і його «дочка» Porsche погодилися виплатити 80 мільйонів доларів, щоб врегулювати претензії щодо шахрайства з даними про шкідливі викиди та витрати пального.

За даними агенції Reuters, брехня у показниках торкнулася близько півмільйона автомобілів 2005-2020 модельних років у США. Кошти підуть на компенсації введеним в оману власникам, кожному з яких буде виплачено від 250 до 1109 доларів.

Адвокати власників Porsche заявили, що виробник навмисне змінював обладнання тестових автомобілів, а також маніпулював їх програмним забезпеченням. В результаті тестові машини викидали в атмосферу менше забруднювальних речовин і економніше витрачали пальне, ніж серійні машини, придбані позивачами.

Також Volkswagen зобов’язався виплатити 250 доларів власникам автомобілів Porsche з екстремальним режимом Sport+. Стверджується, що у такому режимі викиди шкідливих речовин перевищують встановлені ліміти. На відповідних автомобілях оновлять ПЗ, щоб увідповіднити вихлоп до норм.

Porsche не вперше звинувачують у маніпуляціях з даними про викиди. Так, у 2020 році компанії довелося зізнатися, що в період з 2008 по 2013 рік занижувалися дані про вихлоп автомобілів з бензиновими моторами. Роком раніше виробник був оштрафований на 535 мільйонів євро за здобуття необґрунтованої економічної вигоди та недбалість.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img