Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ світіSkoda зробила салон для Octavia з цукрового буряку та тростини

Skoda зробила салон для Octavia з цукрового буряку та тростини

Європейські автовиробники різними способами намагаються знизити викиди вуглекислоти, в тому числі переходячи на вторсировину і матеріали на основі природних компонентів. Компанія Skoda не залишилася осторонь і разом з Технічним університетом в Ліберці розробила екологічно безпечний матеріал з м’якоті цукрових буряків.

Новий матеріал поки не має власного імені, але Skoda вже подала заявку за реєстрацію винаходу в патентне відомство Євросоюзу. Сировину на завод постачають з Дубровиці – місто знаходиться недалеко від штаб-квартири марки, тому короткий ланцюжок постачання ще більше знижує викиди CO₂. У Млада-Болеславі м’якуш цукрових буряків проходить через спеціальний процес фарбування, після чого її можна використовувати для декору інтер’єру. Як виглядають готові панелі зі стружки цукрових буряків можна побачити на фотографії салону Skoda Octavia.

Тут є ще один незвичайний матеріал. Текстиль на дверних панелях і стійках виготовлений з волокон міскантусу – тростини, яка росте в субтропічних і тропічних регіонах Африки та південної Азії та використовується для виробництва біопалива, що обіцяє подвійну вигоду.

Перспективи біокомпозитів і біотекстилю в серійному виробництві тільки належить оцінити, але вже зараз Skoda робить оббивку сидінь електричного Enyaq iV з двох дружніх екології матеріалів: синтетичної тканини, яка на 70 відсотків складається з перероблених пластикових пляшок, або шкіри рослинного дублення (екстрактами листя оливи).

До речі, експериментами з природними матеріалами займається і BMW. Наприклад, німці вдосконалюють штучну шкіру Deserttex, створену на основі біополіуретанової матриці з армувальною речовиною з подрібнених волокон кактуса, а також розглядають можливість застосування рослинного матеріалу Mirum виробництва Natural Fiber Welding, який імітує всі властивості традиційної шкіри або пряжі та повністю підлягає перероблюванню.

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_img
spot_img
spot_img