Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіStellantis анонсував новий бензиновий двигун

Stellantis анонсував новий бензиновий двигун

Концерн Stellantis інвестує 99 млн доларів у три заводи в Північній Америці, щоб до початку 2025 року налагодити виробництво нової 1,6-літрової бензинової «турбочетвірки». Її використовуватимуть у силових установках двох майбутніх гібридних моделей.

Представники концерну розповіли, що новий двигун буде заснований на агрегаті, який зараз використовується брендами Peugeot та Citroen. Інших подробиць наразі немає.

Левова частка коштів – майже 83 мільйони доларів – піде на переоснащення заводу в Данді (Мічиган), де відбуватиметься остаточне складання нового мотора. При цьому фабрика продовжить робити 3,6-літровий Pentastar для Jeep Grand Cherokee, а ось 2,4-літрову «четвірку» Tigershark знімуть з виробництва у першому кварталі 2023 року.

Ливарні заводи в Кокомо (Індіана) та Торонто (Онтаріо) отримають понад 14 мільйонів та близько 2 мільйонів доларів відповідно на переобладнання та нові інструменти. У Канаді, зокрема, виготовлятимуть масляний піддон двигуна.

Раніше північноамериканський підрозділ Stellantis вже анонсував низку великих інвестицій. Наприклад, концерн витратить у Канаді 2,8 мільярда доларів на розробку електромобільних технологій. Складальне підприємство у Вінсорі (Онтаріо) вироблятиме платформу для моделей з різними типами силових установок. Крім того, у місті збудують новий центр досліджень та розробок, який спеціалізується на електромоторах, батареях та інших компонентах. У Брамптоні (Онтаріо) також випускатимуть нову гнучку архітектуру.

Паралельно концерн продовжує вкладатися у ДВЗ. Так, у моторний завод у Трентоні (Мічіган) інвестували 24,7 мільйона доларів, аби налагодити випуск двох нових версій 3,6-літрового Pentastar V6. Крім того, раніше цього року компанія представила нову рядну «шістку» Hurricane, яка має поступово витіснити застарілі V8.

Нагадаємо, згідно зі стратегією Stellantis Dare Forward 2030, до кінця нинішнього десятиліття всі моделі концерну на європейському ринку матимуть електричну силову установку. При цьому в США частка електромобілів у продажах має становити лише 50%.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img