Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіTesla Model S побила рекорд Porsche Taycan

Tesla Model S побила рекорд Porsche Taycan

Tesla Model S з приставкою Plaid побила рекорд Porsche Taycan на гоночній трасі Нюрбургринг. Як повідомив керівник Tesla Ілон Маск, найшвидша і найпотужніша модифікація ліфтбека витратила на коло 7 хвилин 30,9 секунди – на 12 секунд менше, ніж знадобилося Porsche Taycan Turbo. Середня швидкість, яку розвинула Model S в рекордному заїзді, склала 166,3 км/год.

Tesla Model S Plaid вперше виїхала на Нюрбургринг у 2019 році – відразу після презентації Porsche Taycan. Тоді ліфтбек з тримоторною установкою нібито пройшов коло за 7 хвилин 23 секунди, але результат був неофіційним. Зараз, начебто, рекорд можна вважати офіційним. Є навіть відеопідтвердження цьому факту.

Судячи з усього, за 7 хвилин 30,9 секунди Model S Plaid подолала 20,6 кілометра, а на повне коло «Північної петлі» довжиною 20,8 кілометра ліфтбек витратив 7 хвилин 35,6 секунди. При цьому на короткому колі Tesla на 12 секунд обійшла Porsche Taycan Turbo, але трохи поступилася Chevrolet Corvette Z51 і Porsche 911 Carrera S.

Маск особливо відзначив, що рекорд встановила серійна Model S Plaid, привезена «прямо з заводу». Однак скоро на Нюрбургринг випустять доопрацьований ліфтбек з новими аеродинамічними деталями, карбоновими гальмами та гоночними шинами, пообіцяв він.

Tesla Model S Plaid дебютувала влітку нинішнього року. Такий ліфтбек отримав тримоторну силову установку, яка видає 1034 к.с. потужності, що забезпечує «паспортний» розгін з місця до 100 км/год за 2,1 секунди. Максимальна швидкість обмежена електронікою на позначці 322 км/год.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img