Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіTesla розробляє батарею для електромобіля, яка прослужить 100 років

Tesla розробляє батарею для електромобіля, яка прослужить 100 років

Група дослідників Tesla та вчених з Університету Далхаузі в Галіфаксі, Канада, оприлюднили наукову роботу, де розповіли про акумулятори, термін служби яких становить близько 100 років.

У 2016 році Tesla об’єдналася з групою дослідників з метою оптимізації хімічних формул батарей та збільшення тривалості їх життя. Результатом співпраці стали осередки з графітовими електродами NMC532. Катод у них зроблений з кристалів літію, з додаванням невеликої кількості нікелю, марганцю, кобальту та кисню, анод – з графіту.

У новій роботі, опублікованій у «Журналі електрохімічного суспільства», учасники досліджень розповіли, що їм вдалося значно подовжити термін служби NMC-батарей. Характеристики осередків залишилися ті самі, але замість електроліту на основі гексафторфосфату літію (LiPF6) використана суміш, що містить сіль біс (фторсульфоніл) іміду літію (LiFSI). Власне, таке поєднання забезпечує тривалий термін служби за високих робочих температур. Йдеться про діапазон від 40 до 70 градусів за Цельсієм.

Але кращу кулонівську ефективність (ставлення відданих ампер-годин до ампер-годин, отриманих від зарядного пристрою) демонструють збалансовані та заряджені до 3,8 вольта осередки. Вони повільніше деградують і мають більшу щільність енергії у порівнянні з LFP-осередками (LiFePO4/графіт). А за постійної температури 25 градусів їх прогнозований термін служби складе майже 100 років.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img