Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіTesla відкликає понад мільйон електромобілів

Tesla відкликає понад мільйон електромобілів

Компанія Tesla починає чергове масове відкликання електромобілів. Цього разу причиною стала проблема з електричними склопідіймачами.

Виявилося, що на 1,1 мільйона автомобілів американської марки відмовляє функція реверсивного руху скла. Це означає, що при виявленні перешкод між рамою і склом механізм не виконає автоматичне опускання скла, що може стати причиною травм, повідомляє Національне управління з безпеки дорожнього руху США (NHTSA). На щастя, проблема лише в програмному забезпеченні, отже воно буде оновлено дистанційно, без необхідності відвідувати сервісні станції.

Небезпечними можуть стати склопідіймачі Tesla Model 3 2017-2022 років випуску, Model Y 2020-2021 років, а також Model S та Model X, вироблених у 2021 та 2022 роках. Tesla своєю чергою заявила, що їй нічого не відомо про будь-які претензії щодо аварій, травм або смертельних випадків, пов’язаних з функцією реверсивного руху, що відмовила.

У серпні Tesla проводила тестування електросклопідіймачів і з’ясувала, що функція реверсу навіть чутливіша до перешкод, ніж потрібно. Проте розширені випробування під тиском регулятора показали зворотне: склопідіймачі не відповідають вимогам безпеки.

В останні роки Tesla знаходиться під пильною увагою NHTSA. Особливий інтерес у регулятора викликає автопілот, недоліки якого призводять до аварійних ситуацій. У серпні один з власників Tesla подав позов по суду через те, що електроніка раптово зупинила автомобіль посеред дороги. За даними NHTSA, на таку поведінку автопілота поскаржилися понад 750 автовласників.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img