Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіToyota виплатить власником позашляховиків понад мільярд доларів

Toyota виплатить власником позашляховиків понад мільярд доларів

Концерн Toyota виплатить власникам рамних позашляховиків понад мільярд доларів. Федеральний суд Австралії визнав японського автогіганта винним у продажу дизельних автомобілів з несправними сажовими фільтрами – йдеться про 264 тисячі Toyota Hilux, Land Cruiser Prado та Fortuner з турбомоторами 1GD-FTV та 2GD-FTV.

Суддя зобов’язав Toyota виплатити власникам 17,5% від середньої роздрібної ціни кожного автомобіля. Компетентні органи встановили, що дефектні сажові фільтри ставилися на позашляховики та пікапи Toyota, реалізовані в Австралії з жовтня 2015-го по квітень 2020 року.

Через дефектні сажові фільтри власники Hilux, Land Cruiser Prado та Fortuner зіткнулися з підвищеною витратою пального, а експлуатація автомобілів супроводжувалася викидами смердючого білого диму. Деякі власники несправних машин марно намагалися домогтися ремонту в дилерських центрах; позашляховики простоювали, внаслідок чого власники втрачали дохід.

Якщо Toyota не оскаржуватиме вирок, то середня виплата кожному автовласнику перевищить п’ять тисяч доларів. А місяць тому Toyota була змушена зізнатися у фальшуванні даних про рівень викидів у Японії. «Донька» Toyota – фірма Hino – встановила, що комерційні дизелі не відповідали місцевим екологічним стандартам.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img