Автомобільні бренди
Автомобільні бренди
ГоловнаНовиниВ світіУ Китаї дозволили експлуатацію безпілотних автомобілів

У Китаї дозволили експлуатацію безпілотних автомобілів

У китайському Шеньчжені, місті з населенням 18 мільйонів осіб, офіційно дозволили експлуатацію безтілесних таксі. Водій, як і раніше, повинен перебувати в салоні, але тепер може не сидіти за кермом.

Раніше в КНР експлуатацію автономного таксі також було дозволено, але з обмеженнями. Шеньчжень встановив прецедент для всієї країни, закріпивши законом принципи відповідальності на випадок аварій з такими машинами. Так, якщо під час ДТП за кермом перебував водій, він і має нести покарання. Якщо машина повністю безпілотна, відповідальність ляже на плечі власника. Однак якщо виявиться, що до інциденту призвів дефект транспортного засобу, відповідатиме виробник.

Влада Шеньчженя має великі плани на сферу «розумної» мобільності. Там розраховують, що вже до 2025 року ця індустрія приноситиме до 200 мільярдів юанів доходу щорічно. Зараз у місті проводять випробування відразу кілька автономних перевізників: це Apollo, що належить «китайському Google» Baidu, Pony, підтримуваний Toyota, WeRide від Nissan, AutoX від Alibaba та DeepRoute. Останній планує випустити до тисячі роботаксі на дороги Шеньчженя в найближчі кілька років.

Минулого року глава Cruise (стартап General Motors) Ден Аман попередив президента США Джо Байдена, що суворі правила щодо використання безпілотників можуть призвести до відставання країни від Китаю. Сам Cruise, запущений у 2018 році, залишається глибоко збитковим: GM втрачає на ньому до 5,5 мільйонів доларів щодня.

Підтримайте "АвтоСвіт", підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.

spot_imgspot_img