Автомобільні бренди в Україні
Автомобільні бренди в Україні
ГоловнаНовиниВ світіУряд Чехії виступає проти заборони автомобілів з ДВЗ

Уряд Чехії виступає проти заборони автомобілів з ДВЗ

Прем’єр-міністр Чеської Республіки Андрій Бабіш висловився проти заборони на продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння і назвав прихильників цієї ідеї «зеленими фанатиками».

На думку Бабіша, який, до речі, збирається переобиратися на новий термін, уряду потрібно потурбуватися захистом національних інтересів – в тому числі автомобільної галузі, – а не нав’язувати ринку чиюсь думку.

За словами чиновника, ввести мораторій на продаж машин з ДВЗ просто неможливо, і уряд не має права диктувати ринку те, що придумали «зелені фанатики» з Європарламенту. І це не порожні слова: у наступному році Чеська Республіка стане головою Європейської ради, і немає ніяких сумнівів, що тема екології та заборони ДВЗ стане пріоритетною. Бабіш, який має намір обиратися на новий термін, готовий підтримати інфраструктурні проєкти на кшталт розвитку мережі зарядних станцій, але категорично проти субсидування виробництва електромобілів, що може завдати шкоди національним інтересам. Адже автомобільна промисловість – це найбільший сектор економіки Чехії. На нього припадає 9% ВВП, 26% виробництва і 24% експорту. Так, у 2019 році в країні виробили 1,4 мільйона легкових автомобілів і понад 5000 автобусів.

Тим часом в Норвегії, яка не є членом Євросоюзу, продажі електромобілів встановили черговий рекорд – причому з цілком об’єктивних причин. В останній місяць літа частка машин з повністю електричними силовими установками тут досягла 71,9%, гібридів з зарядкою від мережі – 15,8%. Таким чином, з 16 427 проданих за місяць машин 87,7% прийшлися на електрифіковані моделі.

Нагадаємо, з 2035 року з метою боротьби зі змінами клімату Європарламент планує ввести заборону на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння на території всіх 27 країн Євросоюзу. Це рішення вже викликало шквал негативу. Наприклад, міністр економіки, регіонального розвитку та енергетики Баварії Хуберт Айвангер заявив, що жорсткі екологічні норми перетворять квітучий автомобільний регіон у «другий Детройт».

Підпишіться на наш Telegram-канал або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.