Nissan перестав приймати замовлення на електричний кросовер Ariya

Компанія Nissan призупинила приймання замовлень на електричний кросовер Ariya через проблеми на виробництві. Як з’ясував Reuters, план з випуску моделі довелося скоротити майже на третину.

Виробництво Nissan Ariya організовано на заводі у префектурі Тотігі, Японія. Автовиробник мав намір випускати по 9000 таких машин на місяць, проте анонімні джерела стверджують, що план на березень цього року становить лише 6,9 тисячі штук, на квітень – 5,2 тисячі, а на травень – 5,4 тисячі.

Серед причин зниження виробничих обсягів називають, окрім дефіциту мікрочипів, проблеми з постачанням комплектувальних з Китаю, оскільки на підприємстві постачальника в січні сталася пожежа. Крім того, є складнощі з фарбуванням Ariya – через особливості процесу нерідко виникають дефекти.

У підсумковому звіті компанії за минулий рік даних щодо відвантаження електромобілів цієї моделі немає. При цьому є інформація про продаж моделі на північноамериканському ринку – там у 2022 році реалізували 201 екземпляр Ariya, всі вони були відвантажені в четвертому кварталі.

Проблеми з Nissan Ariya почалися ще до запуску виробництва. Модель, яку представили у 2020 році, і яка стала першим серійним електричним кросовером японської марки, не могли випустити на ринок – старт продажів кілька разів відкладали, а серійне виробництво та відвантаження не могли розпочати через гостру нестачу мікрочипів та інших комплектувальних.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.