Новий Fiat Panda виявиться клоном Citroen C3

Наступне покоління хетчбека Fiat Panda стане електричним, а в його основу ляже бюджетна платформа Smart Car корпорації Stellantis.

Рідко анонси автомобільних новинок приходять від глав держав, але минулої неділі саме президент Сербії Олександр Вучич на зустрічі з прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні оголосив про майбутній початок виробництва нового Fiat Panda на заводі у сербському місті Крагуєвац.

Минулого року корпорація Stellantis оголосила про те, що інвестує в реконструкцію заводу в Крагуєваці 190 млн євро, щоб тут можна було виробляти електромобілі. Реконструкція розпочалася навесні 2022 року: тоді завод припинив випуск Fiat 500L, а персонал був частково розпущений, частково переведений на інші підприємства Stellantis за межами Сербії.

За даними Automotive News Europe, вихід на ринок нового Fiat Panda очікується влітку наступного року. При цьому італійська новинка виявиться технічним клоном електричного хетчбека Citroen C3, який дебютував у жовтні цього року. Дизайн Fiat Panda, ймовірно, буде виконаний не без впливу концепту Fiat Centoventi зразка 2019 року.

Сьогодні Fiat Panda є одним з найдоступніших нових автомобілів у Європі – у Німеччині він коштує від 14 990 євро. За даними JATO Dynamics, продажі Fiat Panda в Європі за перші 10 місяців цього року склали 102 992 екземпляри, тобто це, як і раніше, дуже популярна модель, навіть попри те, що вона морально застаріла.

Електричний Citroen C3 нового покоління зараз коштує 23 300 євро, у 2025 році у нього з’явиться ще дешевша версія зі зменшеною батареєю за 19 990 євро.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.