Volvo буде виробляти автомобілі з екологічної сталі

Volvo об’єдналася зі сталеливарною компанією SSAB з метою вивчити можливість використання в автомобільній галузі сталі, виплавленої без використання викопного палива.

Установка HYBRIT (Hydrogen Breakthrough Ironmaking Technology, революційна воднева технологія виробництва чавуну), яка розроблена SSAB, забезпечує так зване пряме відновлення залізної руди з використанням водню і при цьому абсолютно нешкідлива для навколишнього середовища. На сьогоднішній день, за даними самої Volvo, при виробництві заліза і сталі для автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння в повітря потрапляє до 35% від загального обсягу вуглекислого газу. Причому для електромобілів цей показник складає 20%.

Заміна коксівного вугілля, який використовують при виплавці сталі з залізної руди, на водень знизить викиди приблизно на 90% і допоможе компанії до 2040 року стати повністю кліматично нейтральною.

Експериментальна установка SSAB працює на природному газі, але в майбутньому буде використовувати отриманий методом електролізу водень і енергію з найближчої гідроелектростанції. Для Volvo використання екологічної стали – це лише один із заходів щодо скорочення викидів парникових газів. Компанія вже перейшла на поновлювані джерела енергії; переробляє рибальські мережі та старі пляшки в текстиль для салонів автомобілів. А її споріднена Polestar експериментує з композитами на основі волокон льону, а також матеріалами, отриманими з відходів виноробства і рибної промисловості.

Підпишіться на наш Telegram-канал та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити. А ще ми є у TikTok.