Європа суттєво підвищить мита на китайські електромобілі

Євросоюз слідом за США ухвалив рішення збільшить мита на електромобілі з Китаю: залежно від виробника вони становитимуть від 17,4 до 38,1 відсотка, повідомляє агенція Reuters.

Мита на ввезення електромобілів BYD підвищаться до 17,4 відсотка, концерну SAIC – до 38,1 відсотка. Менша надбавка дісталася компаніям, які співпрацювали з ЄС в рамках розслідування про держсубсидії, які роблять китайські електромобілі дешевшими за конкурентів.

У Міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що вживатимуть усіх необхідних заходів для захисту своїх інтересів. І це викликає побоювання у найбільших європейських автовиробників, для яких Китай є одним з найважливіших ринків. У Volkswagen, Mercedes-Benz та BMW вважають, що підвищення мита – неправильний та небезпечний шлях.

На КНР припало близько 30 відсотків продажів німецьких автомобілів у першому кварталі цього року. Заходи можуть вийти й за межі автопрому: Пекін вже розпочав антидемпінгове розслідування щодо імпорту французького бренді, чим викликав занепокоєння виробників.

За оцінками ЄС, частка дешевих китайських електромобілів зросла на ринку з одного відсотка у 2019 році до восьми, а до 2025-го може досягти 15 відсотків. Їхня вартість у середньому на 20 відсотків нижча, ніж у європейських машин.

Розслідування, розпочате у жовтні, завершиться 2 листопада 2024 року. Тоді ЄС може запровадити остаточне мито, яке, як очікується, діятиме п’ять років.

Підпишіться на наш Telegram та Facebook або читайте нас в Google News, щоб нічого не пропустити.