Несподівані проміле: які продукти підвищують показання алкотестера

какие продукты повышают показания алкотестера

Пияцтву – бій! Немає і не може бути гідного виправдання тому, хто керує автомобілем в стані алкогольного сп’яніння. Людина, яка «сіла за баранку» після чарки, небезпечна для всіх учасників дорожнього руху і повинна бути позбавлена водійського посвідчення. Але якщо останній стакан був випитий дуже давно, але алкотестер все одно показує перевищення дозволених законом 0,2 проміле? Може справа в ситному сніданку? АвтоМир UA розібрався, які продукти підвищують показання алкотестера.

Кисломолочні

Будь-які молочні продукти, піддані скисанню або «загралі» з власної волі, запросто можуть стати причиною для поліцейського попросити вас дмухнути в алкотестер. Полюбляєте йогурт і забули його в салоні на пару спекотних літніх годин? Отримуйте 0,2 проміле!

На окремий абзац гідна трійця кефір, айран і тан. Ці хлопці – просто протипоказані тим автовласникам, які планують виїхати на дорогу загального користування. У змові з кишечником, «троє зі скриньки» дадуть 0,3 проміле і неприборкану радість співробітника поліції.

Щоб уникнути можливості зіпсувати собі цілий день, можна і потрібно просто відмовитися від вживання всієї кисломолочної продукції напередодні поїздки. Можливо, для багатьох це здасться на кшталт «дути на воду», але обпектися на дрібниці, щоб потім виправдовуватися – не побажаєш і ворогові. Але ж така перспектива більш ніж можлива.

  Як не купити автомобіль з підробленими документами

Бутерброди та інші закуски

Ще одним регулярним постачальником невинних в пияцтві водіїв став бутерброд. Класика – шматочок «Бородинського», присмачений парою-трійкою шматочків ковбаси – легко покаже наявність алкоголю в кількості 0,2 проміле.

Але є одна тонкість: бутерброд здатний «начудувати» лише в перші годину-півтори після вживання. Потім за справу береться кишечник, і «вихлоп» вже не страшний. Вегетаріанцям прохання не перезбуджуватися: аналогічними характеристиками наділений звичайнісінький банан, який в перші 40 хвилин теж покаже 0,2 проміле. Небезпечна це штука – їсти за кермом.

Солодощі

Під загрозою позбавлення в\п виявилися і ласуни: улюблена в народі, причому не тільки на пострадянському просторі, «ромова баба» відразу ж відправить недбайливого водія на медичний огляд. Рома в булці звичайно немає, а ось показник 0,3 проміле присутній. І цього цілком достатньо, щоб мати неприємну розмову з поліцейським. У групі ризику також перебувають шоколад, особливо якщо ви віддаєте перевагу цукеркам з коньяком – ясна річ, ніякого коньяку там немає – і різні шоколадки з горіхами. Алкотестер не залишить без уваги і цінителів м’ятних льодяників – 0,2 проміле, за які потім доведеться виправдовуватися перед начальством або ріднею. Воно вам треба?

  Угорська поліція упереджено ставиться до українських водіїв. Чи це правда?

Напої

Квас і безалкогольне пиво в реєстрах алкогольних напоїв не значаться. Але в спекотний літній день ця парочка здатна на рекорд: до 0,6 проміле, що не дуже сильно відрізняється від келиха справжнісінького «пінного». Такий показник вже складно буде списати на ситний сніданок і поганий настрій, тому ранкове розпивання і тим більше вживання в момент керування автомобілем слід відкласти на більш сприятливий період.

Певною небезпеку мають і соки: випивши пакет «фруктового» до дна, можна стати щасливим володарем 0,4 проміле, які автоматом відправлять водія в графу «порушники». Вихід їз ситуації один: з усіх напоїв підстаканники гідні тільки кави та мінеральної води.

Ліки

Найпоширеніший приклад, коли водій потрапляє під дію закону про водіння в нетверезому стані, не випивши і грама, це необхідність в регулярному прийомі ліків. Корвалол забезпечує 0,1 проміле, а багато лікарських препаратів вироблені на спирту. Навіть чайна ложка, прийнята, як прописано, на порожній шлунок, гарантує привід для розглядів. Довідка від лікаря в даному випадку не допоможе – провину будуть доводити зовсім інші ескулапи.