Угорська поліція упереджено ставиться до українських водіїв. Чи це правда?

Венгерская полиция преследует украинских водителей. Правда ли это?

Минулого тижня з’явилася пам’ятка для водіїв, створена Генеральним консульством Угорщини в Ужгороді. Інформація стосувалася ряду правил, які, як зазначили автори рад, найчастіше порушують саме автомобілі з номерними знаками UA. Після появи цієї інформації, а також після того, як раніше польська поліція видала окрему «методичку» по ПДР для українських водіїв, виникло занепокоєння: може за кордоном, в центральній Європі, за українськими водіями спостерігають пильніше, ніж за автомобілями з іншими номерними знаками?

Щоб не губитися в здогадах, редакція AUTO.RIA.COM звернулися до Генконсульства Угорщини в Ужгороді, щоб там прокоментували кілька моментів.

Чи може бути відсутність в Україні обов’язкового техогляду причиною для підвищеної уваги з боку місцевих правоохоронців до транспорту з українськими номерами?

У листі-відповіді, який підписав Генеральний консул Угорщини Йожеф Бугайла, зазначено наступне: «Угорські правоохоронці не приділяють посиленої уваги ТЗ з українською реєстрацією. В Угорщині діють загальні правила, при яких ТЗ повинні відповідати мінімальним технічним та екологічним вимогам. Іноземний ТЗ може отримати заборону на рух (або заборону на в’їзд до Угорщини ще на кордоні) якщо у нього є явні ознаки технічної небезпеки та шкоди для навколишнього середовища. Наприклад, такі як дим з вихлопної труби, несправні освітлювальні прилади, відсутність ременя безпеки».

  Чому суди скасовують штрафи за стоянку в заборонених місцях

Чи існують якісь окремі інструкції для дорожньої поліції щодо проведення перевірок саме українських автомобілі?

В Угорщини немає норм, які б дискримінували ТЗ на українській реєстрації. В Угорщині діє правило рівного ставлення до кожного і застосовується воно щодо всіх.

За якими ознаками будь-який транспортний засіб у загальному трафіку може бути віднесений до потенційно небезпечних, та зупинений для перевірки?

Найбільш розповсюдженими ознаками (хоч це й не вичерпний перелік) є відсутність дитячого автокрісла, несправність світлових приладів, відсутність ременів безпеки, недостатня висота профілю шин, відсутність дзеркал, перешкоди видимості (імовірно, для водія – ред.), видиме забруднення навколишнього середовища, таке як дим з вихлопної труби, перевищення допустимого рівня шуму, причіп в аварійному стані.

Які санкції можуть чекати на водія, якщо він чи його автомобіль таки «попався» через серйозні несправності чи порушення місцевих ПДР, адже у попередньому повідомленні згадувалось навіть про вилучення номерних знаків та заборони руху?

Найчастіше угорська поліція накладає стягнення у розмірі від 5 до 30 тисяч форинтів (420…2 500 грн). Проте у разі виявлення більш серйозних порушень, наприклад – значного перевищення швидкості, – поліція може стягнути і до 240 000 форинтів (~20 000 грн). Накладений штраф можна сплатити поштовим чеком, банківським переказом або ж карткою на місці. За одне і те ж порушення не може бути накладено більше одного штрафу протягом 24 годин. Час на сплату – до 30 днів, після закінчення яких сума збільшується.

  Чи можна повернути гроші за автомобіль з пробігом?

Заборона на в’їзд у країну справді може бути накладена, якщо отримані раніше штрафи тривалий час не сплачувалися. Однак, оскільки прикордонний контроль в Угорщині відбувається лише з Сербією та Україною, таке обмеження може стосуватись насамперед громадян цих країн.

Вилучення номерних знаків з ТЗ застосовується у виключних випадках, особливо обґрунтованих, якщо водій чи ТЗ очевидно загрожує життю чи фізичній безпеці інших осіб, які беруть участь у дорожньому русі. Відновлення номерних знаків можливе за спеціальною процедурою на основі правового рішення у конкретній справі. Перед поверненням номерів доведеться надати підтвердження про усунення небезпеки (шляхом ремонту або вивезення ТЗ за межі країни) та документи про сплату штрафу.

Отже, ніяких «окремих директив» та «полювання» на водіїв з України, які прямують дорогами Угорщини, не існує — принаймні, офіційно. Варто лиш виконувати Правила дорожнього руху та підтримувати належний технічний стан свого транспортного засобу — і ця порада буде актуальною не лише в Угорщині, а й будь-якій іншій країні.