Як не купити автомобіль з підробленими документами

Как не купить автомобиль с поддельными документами

Щорічно поліція виявляє кілька тисяч автомобілів з підробленими документами або перебитими VIN-кодами. Згадайте, коли останній раз поліція при зупинці вашого автомобіля звіряла номер кузова з даними техпаспорта і ви зрозумієте, що фактично таких автомобілів набагато більше.

Часто власники автомобілів навіть не здогадуються про наявність підроблених документів. Про це вони дізнаються вже при переоформленні автомобіля в Сервісному центрі МВС. При цьому, на дорогах зустрічаються як професійні підробки, так і відверто халтурні, за якими автомобілі в жодній базі даних не значаться.

Є випадки, коли номерний знак автомобіля та техпаспорт збігаються, але номер кузова інший. Часто під дані техпаспорта перебивають номер кузова. Іноді все збігається з техпаспортом, в тому числі номер кузова, проте автомобіль відсутній в базі МВС. Під одними документом можуть їздити і два, і три, і чотири автомобілі. І тільки один з таких автомобілів легальний.

  Офіційно: змінилася процедура видачі посвідчення водія

Через заборону експлуатації автомобілів іноземної реєстрації з тотальним контролем за їх використанням, значна частина невивезених і не розмитнених “евроблях” може поповнити ряди автомобілів з підробленими документами та номерами кузова. Такі автомобілі з обліку не знімаються і на облік не ставляться, тому що при подібних операціях здійснюється експертиза. Придбання такого автомобіля відбувається, як правило, за дорученням або за розписці.

МВС відкрило загальний доступ до бази свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, виданих з 2013 року. Ввівши відповідні дані, можна переконатися, що техпаспорт з таким номером і серією видавався. Крім того, можна перевірити, чи саме на ваш автомобіль видали документ (перевірка за параметрами – дата першої реєстрації, дата реєстрації, рік випуску, марка, модель, номер кузова, об’єм двигуна та ін.).

  Хто може не купувати страховку на автомобіль

Якщо ви плануєте придбати автомобіль, зробіть це бузопано через переоформлення в Сервісному центрі МВС. Якщо ж ви все-таки вирішили придбати автомобіль за дорученням, доцільно перед покупкою отримати висновок експерта Сервісного центру. Ця процедура займає не більше 20 хвилин, але ви отримаєте офіційне підтвердження про легальність автомобіля і захистите себе від кримінальної відповідальності чи втрати автомобіля.