Чому чорний автомобіль швидко забруднюється?

Черный автомобиль

Чому чорний автомобіль швидко забруднюється, як захистити пластик салону від спеки, чи можна дізнатися реальний пробіг машини? На ці та інші запитання відповідає начальник відділу оригінального сервісу корпорації «УкрАВТО» Олександр Чаленко.

У мене автомобіль чорного кольору. Щоразу після миття він виглядає добре і красиво, але буквально через пару-трійку годин блиск геть зникає і вигляд вже не такий охайний. Чув від знайомих, що це проблема саме чорних машин. Може, після миття кузов потрібно чимось натирати?

На автомобілях з чорним забарвленням кузова після миття швидко починає виднітися пил і бруд. Але це не проблема конкретно чорного кольору, і такий колір не є «магнітом» для пилу і піску. В наш час існує багато варіантів для обробки кузова, найпопулярнішими можна вважати твердий віск і полімерні покриття. Ці засоби не дають дрібним частинкам пилу і бруду затримуватися на лакофарбовому покритті і при дотриманні технологічного процесу нанесення можуть зберігати блиск кузова автомобіля на тривалий час. Варто також відзначити, що така обробка є профілактикою і захистом для кузова. А ось роботи з нанесення цих засобів рекомендуємо проводити на спеціалізованих сервісах.

Від спеки на пластику в салоні з’являються невеликі тріщини. Чи можна якось з цим боротися? Про захисні екрані знаю. Але може, є якась спеціальна автохімія?

Не секрет, що вплив прямих сонячних променів згубно впливає на будь-яку поверхню. Винуватцем цього явища виступає ультрафіолетове випромінювання. В результаті панель приладів в автомобілі втрачає свій початковий вигляд, пропадає блиск, тобто вона стає матовою і просто втрачає колір. А якщо цю картину уявити разом з тріщинами, то про естетичний вигляд можна геть забути. Найпростіша дія, яку можна зробити для відновлення поверхні, – це полірування спеціальним абразивним гелем і полиролем. При цьому необхідно чітко дотримуватися інструкції по застосуванню цих засобів. У разі негативного результату після таких дій необхідно звертатися в спеціалізований центр по ремонту, де зможуть зробити і професійне полірування за допомогою шліфувальної машинки, і термічну обробку поверхні. Простого і точного рішення тут немає, але і не намагатися щось робити теж не варіант. Тому необхідно використовувати аерозолі для панелі приладів, які не тільки чистять, але і захищають від ультрафіолету. Важливо добре розтирати і втирати засіб, тому що непомічені залишки рідини вигорятимуть на сонці і залишать плями. Після такої процедури матеріал буде блищати, але з часом стане матовим, і тоді необхідно провести процедуру знову.

  Навіщо на автомийках використовують рідкий віск?

Хочу купити автомобіль, не дуже старий, п’ятирічний, але переживаю, що продавець може обдурити з реальним пробігом. Каже, що машина пройшла всього 50 тис. км. Чи є якийсь простий і швидкий спосіб перевірити реальний пробіг?

Головне правило покупки на вторинному авторинку – ніколи не квапся, твій продавець рано чи пізно все одно з’явиться… Покупку уживаного автомобіля можна розділити на два етапи, проведення яких допоможе вам зрозуміти приблизний пробіг автомобіля. На першому етапі вам необхідно придивитися до зовнішнього зносу таких елементів салону, як кермо, сидіння, важіль перемикання передач, накладки на педалі, ковролін, кнопки склопідйомників, а також оглянути інші органи управління різними системами автомобіля, при цьому не соромлячись заглядати під сидіння і в інші важкодоступні місця салону. На другому етапі необхідно звернутися до офіційного дилера для перевірки історії автомобіля (технічне обслуговування та інші звернення, якщо такі мали місце), також там рекомендується виконати діагностику та почути думку сервісменов про реальність пробігу автомобіля. Пам’ятайте, що заміна елементів салону, які можуть видати реальний пробіг і стан автомобіля, коштує чималих грошей і в більшості випадків такі операції ніхто не проводить, тому звертайте увагу на деталі і майте терпіння.

  Який автомобіль краще - новий бюджетний або 5-річний уживаний?

Ні з того ні з сього почали залипати електросклопідйомники. Опускаються скла нормально, а піднімаються ривками, наче долають перешкоди. Як їх відремонтувати і наскільки це може бути дорого?

Наявність функції електросклопідйомників дуже цінується власниками автомобілів за свою зручність і вже не є чимось особливим. Але з часом при активній експлуатації автомобіля настає момент, коли склопідйомники починають погано працювати – механізм може заїдати або не відкликатися на натискання кнопок. Ситуація, при якій електросклопідйомники піднімаються ривками, свідчить про проблеми або з пластмасовою шестернею механізму підйому, або з електричним моторчиком. У першому випадку мова йде про слабкі місця конструкції, якими є елементи з пластмаси. Справа в тому, що пластмасова шестерня у зв’язку із зносом крутиться частково вхолосту, а коли зчеплення шестерні з механізмом підйому все ж відбувається, спостерігається ефект роботи ривками. В такому випадку необхідно провести заміну несправної частини. Більш витратною ситуацією є частковий вихід з ладу електричного моторчика (контактні щітки), тому що в цьому випадку необхідна його заміна. Для того щоб максимально точно діагностувати причини несправності і їх подальше усунення, потрібне розбирання двері. Тому ми завжди рекомендуємо звернутися на офіційну сервісну станцію технічного обслуговування, щоб пошуком і усуненням проблеми займався профільний фахівець.