Автоспорт доступний кожному. Чи це правда?

Картинг

Захоплюєтеся хоробрими автогонщиками, які підкорюють вершини Формули-1, Ле-Ману та інших кільцевих гонок? Вважаєте, що теж можете їздити на межі, але переконані, що стати або хоча б відчути себе гонщиком – це величезні гроші і в принципі неможливо в Україні? Ви сильно помиляєтесь! Картинг – ось вам наш залізобетонний аргумент. Це основа основ автоспорту. І він доступний кожному.

Цією статтею АвтоМир UA спільно з київським картинг-центром “Жага швидкості” відкриває рубрику “Онлайн-школа картингу”, де ми розкриємо всі аспекти цього захоплюючого виду спорту і допоможемо вам навчитися їздити по-справжньому швидко. Серед наших експертів будуть найшвидші картингісти України. З їх допомогою ми зможете не тільки випереджати своїх друзів, але і гідно виглядати в аматорських перегонах.

Але перш, ніж заглибитися в тему, спробуємо відповісти на кілька поширених запитань про картинг і розвіяти парочку нічим не підкріплених міфів.

А це спорт взагалі?

Навіть не сумнівайтеся. У першому ж 10-хвилинному заїзді з вас зійде сім потів, а відразу після фінішу буде важко розтиснути м’язи рук. Вранці наступного дня ви відчуєте крепатуру. Це нормально. Щоб в майбутньому подібного не було, ходити на картинг потрібно хоча б раз на тиждень, щоб тримати м’язи в тонусі. У спорті інакше ніяк.

Важливо також чітко розуміти, що “спортивний картинг” і “прокатний картинг” – це різні речі. У першому випадку використовується спеціальна дорога техніка (швидка і складна в управлінні) для боротьби за звання і титули в національних і міжнародних змаганнях. Техніка, яка використовується в прокатному картингу, не має коробки передач – тільки кермо і дві педалі. Відповідно, керувати таким картом під силу кожному. Проте, навіть прокатний карт дозволяє розганятися до 60-70 км/г, а потужність мотора може досягати 9 або навіть 13 к.с. Тобто це маленька, легка, але досить швидка техніка.

Це небезпечно?

Автоспорт в принципі небезпечний, навіть аматорський. Хоча все відносно. Карт влаштований таким чином, що перевернути його в теорії можна, але на практиці зробити це вкрай важко навіть навмисно. Від небезпечного контакту “колесо в колесо” карти захищають спеціальні бампери по периметру. А якщо зіткнення все ж сталося або гонщик припустився грубої помилки, яка може обернутися вильотом з траси, взяти на себе і пом’якшити удар готові бар’єри з шин, якими огороджений весь трек або, як мінімум, окремі його повороти.

Звичайно, ніхто не випустить вас на трасу без шолома. Це обов’язковий атрибут. При бажанні можна одягнути перчатки та комбінезон. Про це ми поговоримо в окремому блоці “Онлайн-школи картингу”, присвяченому кожному з елементів екіпірування.

І останнє – в більшості випадків перед заїздом вас попросять підписати папір, в якоиу йдеться про те, що ви усвідомлюєте ризики і небезпеки картингу. Уважно його прочитайте.

Діти, дівчата, водійські права…

Сісти за кермо карта може будь-хто, чий зріст переступив позначку 120-130 см (залежить від конструкції карта). Для тих, хто нижче, є спеціальні дитячі карти, але вони можуть бути відсутні в деяких картинг-центрах. Стать, вік і наявність водійського посвідчення значення не мають.

Чи є від картингу користь для водіїв?

Той, хто розраховує на успішну кар’єру в автоспорті, починає свій шлях саме з картингу. Тому що ці маленькі машинки дають дуже наочне розуміння фізики автомобіля та основ управління ім. Міхаель Шумахер колись, відповідаючи на питання про те, чим відрізняється картинг від Формули-1, цілком серйозно сказав: “Тільки тим, що в Формулі-1 швидкість вище”.

Більш того, гонщики, ставши професіоналами, не упускають можливості взяти участь в картингових змаганнях або просто потренуватися. А деякі будують власні картинг-центри. Тому що базові навички, швидкість прийняття рішень і почуття автомобіля – все це вимагає постійного тренування, якщо ти хочеш дійсно впевнено і безпечно керувати автомобілем. Але ж гонщики дещо в цьому розуміють, погодьтеся?

Зрештою, картинг – це просто дуже весело. Емоції ні з чим не порівнянні. Варто хоча б раз спробувати.

Де спробувати, запитаєте ви? У наступній статті якраз і розповімо всю правду про київські картинг-центри і дамо кожному з них оцінку та характеристику на основі власного досвіду. Щоб не пропускати свіжі статті “Онлайн-школи картингу”, підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Точно не зайвим буде підписатися і на Facebook-сторінку картинг центру “Жага швидкості”.