На початку минулого століття одна з провідних французьких фірм “Даррак” (Darracq) відкрила в Неаполі свою філію по збірці легкових машин. Однак відсутність потенційних покупців змусило фірму незабаром закрити її і в 1909 році перевести виробництво на більш багатий північ країни. “Даррак” влаштувалася в провінції Ломбардія, в містечку Портелло (Portello) поблизу Мілана, і знову почала збірку легких автомобілів.

На посаду директора нового підприємства був призначений перспективний молодий інженер Уго Стела (Ugo Stella), якому доручили розробити два двигуни “24 HP” і “12 HP” для майбутніх автомобілів. 1 січня 1910 року було прийнято рішення про початок виробництва першого з них, а в червні була заснована нова фірма Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (“Акціонерна автомобільна фабрика Ломбардії”), скорочено ALFA (АЛФА, згодом стали вимовляти “Альфа”).

У 1915 році головний акціонер “Альфи” “Банк ді Сконто” доручив керівництво фірмою інженерові і підприємцю Нікола Ромео (Nicola Romeo). Так з’явилася друга половинка марки: з цього часу сама фірма і всі її автомобілі стали називатися “Альфа Ромео”.

Новини Alfa Romeo

Кросовери Bentley, Porsche і Alfa Romeo порівняли в гонці

Інтернет-видання Auto Express опублікувало відеоролик, в якому показано гонку між трьома дуже швидкими кросоверами. У швидкості на відрізку в півмилі (805 метрів) змагалися Bentley...

Тест-драйви Alfa Romeo

ТЕМА: ТЕХОГЛЯД

ТЕМА: ЄВРОБЛЯХИ