Діяльність цієї автомобільної фірми почалася в 1912 році, коли в Токіо три фахівці компанії “Квайсінса Мотор Кар” (Kwaishinsha Motor Car) – Ден, Аояма і Такеучі (Den, Aoyama, Takeuchi), побудували свій перший легкий автомобіль. Через два роки пішла вдала машина під маркою “ДАТ” (DAT) – за першими літерами прізвищ трьох компаньйонів. Випуск машин в Токіо тривав до 1916 року, після чого відбулося злиття молодий фірми з компанією “Ліла” (Lila). Виробництво перенесли в Осаку. На новому місці деякий час випускалися тільки вантажівки, але в 1931 році було прийнято рішення відновити виробництво легкових машин. Так з’явилася модель “Датсон” (Datson) – “Син Дата”. Виявилося, що англійське “son” по-японськи означає “загибель, банкрутство”, тому первинну назву змінили на “Датсан” (Datsun). Часто в нашій країні марку помилково називають “Датсун”. “Sun” (по-англійськи – “сонце”) прекрасно асоціювалося з Країною сонця, що сходить.

Роком заснування “Ніссан” прийнято вважати грудень 1933 року, коли в результаті злиття “Тобата Імон” і фірми “Ніхон Саньє” (Ninon Sanyo) була створена нова компанія “Юдося Сейзо” (Jidosha Seizo), перейменована з червня 1934 року в “Ніссан Мотор Компані “(Nissan Motor Со). Слово “Ніссан” було утворено за першими літерами назви машинобудівної фірми “Ніхон Саньє”.

Де купити?

Де обслужити?

Новини Nissan

У США показали друге покоління Nissan Sentra

На автосалоні в Лос-Анджелесі дебютувала Nissan Sentra другого покоління. Для місцевого ринку була істотно переглянута лінійка двигунів - турбомотор відправили у відставку, залишивши в...

Тест-драйви Nissan

АВТОСАЛОНИ

СТО

ВАЖЛИВА ТЕМА: ТЕХОГЛЯД

ТЕМА: ЄВРОБЛЯХИ