Фредерік Генрі Ройс (Frederick Henry Royce) народився в 1863 році. У тому ж році з’явився на світ і Генрі Форд. Обидва стали великими автоконструкторами, увічнити свої імена в широко відомих марках автомобілів. У 1884 році Ройс разом зі своїм другом Ернстом Клермонтом (Ernest Claremont) заснував в Манчестері компанію, що виготовляла генератори, дінамомашини та електролебідки.

У перші роки XX століття Ройс став фінансово незалежним і міг дозволити собі, нарешті, зайнятися улюбленою справою – розробкою власного автомобіля. У 1903 році він придбав легкий французький моторний екіпаж “Дековілль” (Decauville). Ця модель надихнула Ройса на створення трьох примірників автомобілів типу “10НР” з 2-циліндровими моторами, які в 1904 році були представлені під маркою “Ройс”. Їх висока якість привернуло увагу Чарльза Стюарта Роллса (Charles Stewart Rolls), одного з піонерів британського автомобілізму і відомого авіатора. У Лондоні він володів агентством з продажу моделей відомих європейських фірм “Морс” (Mors), “Панар” (Panhard), “Мінерва” (Minerva) і інших. Роллс був зацікавлений в розширенні пропозиції за рахунок вітчизняних машин, які не поступалися за якістю і технічними показниками імпортним. Роллс запропонував Ройсу допомогу в організації виробництва його автомобілів. Так з’явилася марка “Роллс-Ройс”.

Новини Rolls-Royce

У найпафоснишому кросовері світу знайдено дивний дефект

І на сонці є плями - північноамериканське відділення концерну BMW і Національна адміністрація безпеки дорожнього руху (NHTSA) знайшли дивний дефект і анонсували в США...

АВТОСАЛОНИ

СТО

ВАЖЛИВА ТЕМА: ТЕХОГЛЯД

ТЕМА: ЄВРОБЛЯХИ