Історія “Іспанського суспільства автомобілів для туризму” (Sociedad Espanola de Automoviles de Turismo), скорочено SEAT, починається в 1919 році. Тоді італійський концерн ФІАТ (FIAT) заснував в Іспанії свою філію. У 1931 році автомобілі, які там збиралися, отримали назву “ФІАТ-Іспаніас” (FIAT-Hispanias). У 1949 році іспанська державна фінансова група INI взяла контроль над фірмою, яка стала називатися СЕАТ. Зміна господаря мала головним чином політичне значення і ніяк не позначилася на виробництві: розроблені ФІАТом автомобілі продовжували сходити з конвеєра.

У 1979 році ФІАТ придбав контрольний пакет акцій СЕАТ і знову став його повноправним власником. Це дозволило розгорнути в Барселоні масовий випуск нових італійських автомобілів. Не минуло й півтора року, як ФІАТ, який потрапив у скрутне фінансове становище, відмовився від своєї іспанської філії. Прагнучи не допустити звільнення 32 тисяч робітників, уряд Іспанії через групу INI придбав 90% акцій фірми. У 1982 році СЕАТ уклав угоду про співпрацю з компанією “Фольксваген” (Volkswagen). У червні 1986 року концерн VAG (“Фольксваген-Ауді”), викупивши 53% акцій СЕАТ, став його новим власником.

Новини SEAT

Seat представила свою першу електричну модель

Компанія Seat представила свою першу електричну модель — хетчбек Mii electric. Новинка побудована на агрегатах Volkswagen e-up! та здатна проїжджати без підзарядки до 260...

Тест-драйви SEAT

АВТОСАЛОНИ

СТО

ВАЖЛИВА ТЕМА: ТЕХОГЛЯД

ТЕМА: ЄВРОБЛЯХИ