Wey. Люкс-клас з Китаю

Wey

Це важко усвідомити, але китайські компанії не тільки навчилися робити пристойні автомобілі, вони не збираються зупинятися на досягнутому і вже зробили крок в лакшери-сегмент. Не вірите? Тоді знайомтеся з брендом Wey!

Розповісти вам про Wey ми зважилися не просто так. У нас є цілком достовірна інформація про майбутнє пришестя цього бренду в Україну. У 2020 році повинні стартувати продажі кросовера Wey VV7 з 2-літровим турбомотором потужністю 234 к.с. (360 Нм) і 7-ступеневим преселективним «роботом» з «мокрим» зчепленням. Коштувати такий автомобіль буде в районі 35 000 доларів.

Навіть на фотографіях видно, що інтер’єри Wey виглядають дорого-багато. Повірте на слово, вживу вони вражають не менше

Хтось одразу вигукне: «Дорого!» Але ми б рекомендували не поспішати з висновками, бо такого китайського автомобіля ви точно ще не бачили. А ми на ньому вже і поїздити встигли.

Більш за все в VV7 вразила увага до деталей оформлення інтер’єру. Дуже непогано продумана ергономіка, матеріали оздоблення, без перебільшення, відмінні та підібрані зі смаком. Якщо не знати, в якому автомобілі ти сидиш, і припустити не зможеш, що він родом з Китаю.

Wey RS7 – перший плід співпраці китайської компанії з легендарним тюнінг-ательє Brabus. Стверджують, що стайлингом справа не обмежиться

А їде як ефектно! З грізним риком, з «відстрілами», з динамікою спортивного кросовера. Можливо, це просто ейфорія від несподівано приємних вражень, та й покатушки були до образливого короткими, але чекати цей автомобіль в Україні ми точно будемо з великим нетерпінням.

Про появу бренду Wey китайський автогігант Great Wall Motors оголосив в кінці 2016 року, а вже в 2017-му показав перші серійні машини. Зараз в Піднебесній вже можна купити чотири різні моделі. Флагманом вважається Wey P8. Він і найдорожчий, і самий багато оснащений, і найпотужніший. 340 к.с. та 524 Нм крутного моменту – такі сумарні показники гібридної силової установки з можливістю підзарядки від єлектромережі. Запас ходу на електротязі – до 50 км. Розгін з місця до 100 км/год – 6,5 с.

Що в імені?

За однією версією, назву компанії дано по імені голови правління Great Wall Motors, якого звуть Вей Цзяньцзюнь. За іншою – на честь стародавнього китайського чи то царства, чи то князівства Вей.

Інженери компанії Wey першими в Китаї представили серійний люксовий кросовер з гібридною силовою установкою, яку можна підзаряджати від електромережі

До речі, основу дизайну нинішніх моделей Wey заклав П’єр Леклерк, який багато років працював в BMW, зокрема був шеф-дизайнером підрозділу BMW M, а зараз, після річної зайнятості в Kia, відповідає за дизайн Citroën.

А якщо копнути в «залізо», виявиться, що багато компонентів автомобілів Wey спроектовані та виготовлені міжнародними компаніями з незаперечною репутацією. Взагалі ж Great Wall з усіма своїми брендами пішла правильним шляхом, який точно принесе гарний результат, – не копіювати чуже, а наймати правильних людей і створювати своє.