Як обслужити автокондиціонер своїми силами

Все, что нужно знать об автомобильном кондиционере

Літня спека! Порятунком від неї в машині залишається кондиціонер. Але це лише в тому випадку, якщо він справний. АвтоМир розповість, як обслужити автокондиціонер своїми силами.

Фреон пішов, але обіцяв повернутися

Автокондиціонери, а потім і системи клімат-контролю увійшли в наше життя непомітно. Разом з бутильованою водою, мобільними телефонами та кавою в паперових стаканчиках з апарату вони стали буденністю – справою само собою зрозумілою. І вже ніхто не дивується, коли в спеку автомобіль їде з закритими наглухо вікнами. Ясно – береже прохолоду.

Тим часом, коли автомобіль залишає лоно дилерського гарантійного обслуговування, боротьба за живучість кондиціонера цілком лягає на плечі власника. Спочатку заглядання з «розумним» видом під капот, вивчення матчастини. І потім пошук спеціалізованих майстерень і комплектуючих.

Для багатьох в такий момент стає одкровенням, що система кондиціонування – складна і примхлива річ, від стану якої багато в чому залежить наше здоров’я. Про бактерії, що заводяться в агрегатах, які не обслуговуються належним чином, чули всі. Ось ми і вирішили з метою профілактики гострих респіраторних захворювань пробігтися по влаштуванню системи кондиціонування. Щоб кожен уявляв, як все працює і які маніпуляції необхідно проводити, щоб влітку зберегти цей статус-кво.

  «Теплий» автомобіль: робимо з зими літо

Відмиваємо проблемні місця

Система кондиціонування, як і будь-яка інша складна система, вимагає участі фахівця. Але власними силами все ж можна зробити дещо профілактичне.

Автокондиціонер складається з компресора, конденсатора і випарника, з’єднаних між собою алюмінієвими трубками низького і високого тиску. Реагенти, якими дорожники взимку рясно поливають вітчизняні траси, активні настільки, що при несприятливих умовах всього за сезон здатні організувати корозійне вогнище в потрібному для цього місці. І корозія алюмінію, найімовірніше, почнеться в місцях зіткнення вищевказаних трубок з кузовом автомобіля. Результат – свищ, через який буде йти фреон. Але якщо ці проблемні місця вчасно відмити, корозія алюмінієвих трубок лютувати почекає.

Своєчасна профілактика, дрібний ремонт і дозаправка дозволять автокондиціонеру пропрацювати кілька десятків років. Дезінфекція системи опалення та кондиціонування – запорука і вашого здоров’я, і хорошого самопочуття кондиціонера

Те ж стосується і конденсатора, який знаходиться перед радіатором охолодження. Навесні його слід промити потужним напором гарячої води. Чим чистіше конденсатор, тим вища продуктивність кондиціонера.

Балон і штуцер все вирішать

Не зайвим буде звернути увагу і на ресивер-осушувач. Це невеликий металевий бачок з декількома патрубками. Якщо у фреон потрапило повітря або система відчуває гостре фреонове голодування, це буде видно на скляній мітці ресивера-осушувача.

При нестачі фреону бігти в сервіс не обов’язково. Можна ліквідувати проблему самостійно за допомогою наявних у продажу портативних балончиків і кулькового штуцера. Фреон повинен бути марки R134. Важливо: якщо автомобіль до 1995 року випуску, слід вибирати фреон CFC-12.

  Чи потрібно охолоджувати турбомотор після поїздки?

Боротьба з мікрофлорою

Ще можна виконати самостійно заміну салонного фільтра. Якщо своє відслужив HEPA-фільтр, його доведеться замінити. А ось фільтри простіше, зі звичайного поролону, можна ретельно відмити і повернути на місце. Хоча і їх краще міняти – адже саме на фільтруючих елементах розвивається хвороботворна мікрофлора. Та й запах від них буває так собі…

Довідка

Не забувайте про трубку високого тиску, яка виходить з компресора. У неї є гумовий перехідник, який грає роль своєрідного амортизатора. Якщо гумова трубка стала жорсткою (пересохла), вона вже не зможе «гасити» вібрацію двигуна. І може лопнути в будь-який момент. То ж її саму та хомути, що її затягують, потрібно замінити безпосередньо перед початком літнього сезону.

От, мабуть, і все, що можна зробити самому, однак ми все-таки рекомендуємо звертатися до професіоналів. Вони куди швидше виявлять можливі проблеми і допоможуть їх оперативно усунути.