Перевзуваємося! Огляд шинних новинок зими 2019-2020

Переобуваемся! Обзор шинных новинок зимы 2019-2020

Традиційно напередодні холодного сезону ми зібрали для вас найважливішу інформацію про нові та актуальні моделі зимових шин різних цінових сегментів – від бюджетних до преміальних.

Bridgestone Blizzak LM005

Нешиповані зимові шини європейського типу, покликані вселяти в водіїв впевненість на мокрих дорогах, снігу і льоду, а також забезпечувати контроль і безпеку навіть в складних умовах. Виготовляються з компаунда Bridgestone Nano Pro-tech з високим вмістом силіки для поліпшення характеристик на мокрих і засніжених дорогах. Збільшення бічних канавок посилило зчеплення шини на снігу і льоду і призвело до оптимізації контактного тиску плечових шашок при гальмуванні. Впровадження зиґзаґоподібних канавок поліпшило зчеплення між снігом в канавках і снігом на дорозі.

Continental IceContact 3

Шиповані шини з направленим малюнком протектора, які увійшли в асортимент німецького виробника зимового сезону 2019-2020. Створені для експлуатації на легкових транспортних засобах і автомобілях з колісною формулою 4х4. Ключові характеристики моделі – впевнене зчеплення на зледенілих дорогах, точність управління на снігу і в умовах сльоти, а також стабільність властивостей протягом всього терміну експлуатації. Continental IceContact 3 прийшли на зміну асиметричній моделі IceContact 2, в порівнянні з якою отримали ряд поліпшень, таких як підвищена на 7% стійкість до аквапланування і поліпшена на 9% керованість на сухому асфальті. У розмірах починаючи від 17 дюймів в IceContact 3 використовуються шипи ContiFlexStud, які, крім іншого, знижують знос дорожнього покриття і виробляють менше шуму. Разом з тим, надійність зчеплення шин меншого діаметру (14-16 дюймів) виросла лише на 3%, що обумовлено використанням в них стандартних алюмінієвих шипів, а не обгумованих.

Dunlop SP Winter Ice 03

Шиповані шини, адаптовані до самих суворих умов експлуатації. Характеризуються стабільністю зчіпних властивостей, гарною маневреністю і ефективним гальмуванням на зимових покриттях, а також безпекою на мокрій і сухій поверхні, їздовим комфортом і тривалістю терміну експлуатації. Властивості зчеплення шин SP Winter Ice 03 на льоду були поліпшені за рахунок нових спрямованих шипів Anti-Tilt, які завдяки двом гострим зубцям і скошеного сердечника легше входять в контакт з льодом. Виробник стверджує, що вони менш схильні до виривання, а на дорожнє покриття здійснюють мінімальний негативний вплив.

  Огляд зимових шин Sailun: WinterPro SW61 та WinterPro SW81

Goodyear UltraGrip 9+

Мають поліпшені характеристики на снігу в порівнянні з шинами UltraGrip 9. При цьому дизайн протектора залишився таким самим, а зміни торкнулися гумової суміші протектора. Так, за рахунок впровадження технології Winter Grip вдалося отримати нову суміш, яка покращує еластичність гуми при низьких температурах і надійність зчеплення на снігу і льоду. Використання технології Mileage Plus зумовило зниження утворення тріщин і відшарування гумових частинок, викликаних важкими дорожніми умовами в зимовий період, що в цілому дозволило підвищити тривалість терміну експлуатації шин. Goodyear UltraGrip 9+ випускаються з двома типами малюнка протектора. Як і у попередниці, в залежності від типорозміру та індексу навантаження, може бути присутнім або відсутнім центральна водовідвідна канавка.

Kumho WinterCraft ice Wi31+

Модифікація представленої в 2014 році зимової шини WinterCraft ice Wi31, яка при ідентичному з базовою версією дизайні забезпечена збільшеною кількістю шипів. Два найпопулярніших типорозміри – 195/65 R15 XL і 205/55 R16 XL – замість 150 шипів тепер мають 200. Відчувається прагнення південнокорейського виробника урвати шматочок успіху у надзвичайно «зубастих» суперниць від Michelin, Continental і Nokian.

  «Теплий» автомобіль: робимо з зими літо

Nokian WR Snowproof

Фрикційні зимові шини, розроблені для експлуатації в Центральній Європі. Характеризуються високою стійкістю до аквапланування і слешпленінгу, завдяки чому забезпечують високий ступінь безпеки при раптових снігопадах і сльоті на дорогах. В основі Nokian WR Snowproof лежить концепція Alpine Sense Grip, яка дозволяє шині адаптуватися до широкого діапазону умов – від мокрих доріг до міських вулиць, покритих сльотою, і від снігових автобанів до мальовничих гірських маршрутів. Кожен блок протектора і ламелі WR Snowproof грають свої певні ролі, забезпечуючи безпечне і комфортне водіння. Варто згадати і технологію безшумних боковин (Silent Sidewall), які роблять водіння комфортнішим.

Pirelli Ice Zero 2

Шиповані шини з направленим дизайном, покликані підвищувати безпеку їзди в найсуворіших погодних умовах. Як стверджує виробник, вони характеризуються стабільністю управління, відмінною тягою, точністю реакцій та ефективним гальмуванням на льоду і снігу, а також акустичним комфортом попри наявність майже двох сотень шипів (190 в розмірі 205/55 R16). Pirelli Ice Zero 2 – довгоочікувана заміна Ice Zero 2013 року.

Toyo Observe GSi-6

Фрикційні шини, створені для експлуатації на легкових автомобілях в найсуворіших погодних умовах країн Північної Європи. До їх ключових особливостей японський виробник відносить хорошу керованість і впевнене гальмування на снігу і зледенілих дорогах. У модельному ряду шини Toyo Observe GSi-6 замінять попередницю Observe GSi-5, в порівнянні з якою була покращена ефективність гальмування на снігу, льоду і мокрій поверхні на 3,4 та 17% відповідно. Малюнок протектора зазнав оптимізацію, але зберіг спрямованість і впізнавані спіралеподібні прорізи в блоках центральній частині протектора.