Як і де зарядити електромобіль Jaguar I-Pace

Как и где зарядить электромобиль Jaguar I-Pace

За перше півріччя 2019 року українці придбали і зареєстрували на 58% більше електрокарів, ніж за аналогічний період минулого року. З січня по червень поточного року було продано 74 електромобіля Jaguar I-Pace, що забезпечило йому частку в 23% серед електрокарів. Але одне питання як і раніше залишається актуальним – як і де зарядити електромобіль? Розберемося на прикладі Jaguar I-Pace.

Інновації, застосовані в I-Pace, дозволяють повністю відмовитися від палива і викидів в навколишнє середовище. Британський електромобіль оснащений двома синхронними електродвигунами, інтегрованими з передньою і задньою осями. Ці двигуни забезпечують потужність 400 к.с. і 700 Нм крутного моменту. Акумулятор ємністю 90 кВт-год замінює паливний бак і забезпечує запас ходу до 470 кілометрів (в їздовому циклі WLTP). З Києва на одному заряді можна легко дістатися до Чернігова, Полтави, Житомира, Вінниці та інших міст. А з однією додатковою зарядкою – до Одеси, Львова, Харкова, польського Любліна або Мінська.

Енергія для руху електрокара зберігається в акумуляторної батареї. В батареї I-Pace є 432 елемента: 36 акумуляторних модулів по 12 акумуляторів в кожному. На акумулятор дають гарантію 8 років або 160 тис. км.

Необхідно з обережністю починати користуватися електрокаром в разі екстремальних погодних умов. Батареї можна зберігати при температурі до -40°C, але перед початком руху вони повинні бути підключені і нагріті до температури -20°C. У разі тривалої високої або низької температури запас ходу електричного автомобіля зменшується, оскільки енергія витрачається на підтримання ефективної робочої температури для акумулятора. Енергія знадобиться також для підігріву салону при низькій температурі.

  Jaguar випустить набір гайкових ключів за тисячу доларів

Jaguar I-Pace заряджається декількома способами. По-перше, зарядити електромобіль можна на зарядних станціях «в пункті призначення» – в торгових центрах, готелях та інших місцях, а також на станціях технічного обслуговування або спеціальних зарядних станціях для електромобілів, які забезпечують максимальний заряд швидше. Для продовження подорожі достатньо зарядити I-Pace на 80%, на що потрібно 45 хвилин. А часткової зарядки тривалістю 15 хвилин вистачає на 100 км.

Швидкість зарядки обмежена специфікою хімічних процесів літій-іонних акумуляторів, тому на відновлення залишкових 20% заряду може піти стільки ж часу, скільки і на відновлення перших 80%. Новітні розробки в області літій-іонних акумуляторів для електрокарів дозволяють багатьом власникам заряджати автомобіль приблизно один раз в тиждень.

Якщо планується довга подорож на автомобілі, необхідно буде зарядити електромобіль протягом поїздки. Завдяки детальній карті зарядних станцій в Україні та Європі автовласники можуть завчасно планувати маршрут і зупинки для відновлення заряду акумулятора.

По-друге, заряджати Jaguar I-Pace можна безпосередньо вдома, або від звичайної розетки, або від спеціальної настінної коробки Jaguar Wallbox. У комплекті з I-Pace йде зарядний кабель Mode 2, який дозволяє заряджати автомобіль від звичайної розетки, і кабель Mode 3, який дозволяє заряджати автомобіль змінним струмом від електричної коробки. Настінна коробка може бути встановлена ​​на під’їзній доріжці, в гаражі або в будь-якому іншому відповідному зручному місці в будинку. А якщо автовласник переїжджає, постачальник Jaguar Wallbox демонтує і встановить її знову в новому будинку. Зарядка I-Pace безпечна навіть під дощем або в сніжну погоду. Крім того, електрокар дозволено мити на автомийці.

  У Норвегії відкрився салон електрокарів без продавців

Jaguar I-Pace розряджається поступово і заздалегідь попереджає водія про закінчення заряду. У разі необхідності функція Eco Mode допоможе розширити запас ходу, визначивши системи автомобіля, які можна вимкнути. Наприклад, клімат-контроль або підігрів вітрового скла. При цьому немає необхідності вимикати зовнішній світ. I-Pace оснащений енергоефективними світлодіодними фарами, тому водіння з включеними фарами не призведе до помітної різниці в запасі ходу.

Використання електричної енергії замість палива також значно скорочує витрати на користування автомобілем. Функція Timed Charging дозволяє встановлювати точний час підзарядки за допомогою сенсорного екрану. Це дозволяє скористатися перевагами більш низьких тарифів на електроенергію в нічний час. Детально порахувати економію витрат на користування Jaguar I-Pace в порівнянні зі звичайним автомобілем можна в спеціальному калькуляторі.