“Євробляхи” поза законом: ДФС попереджає про штрафи

Евробляхи

Сьогодні, 22 серпня, той самий день, який з хвилюванням чекали “євробляхери”. Саме сьогодні перший день, коли за нерозмитнені “євробляхи”, за ідеєю, почнуть штрафувати. Державна фіскальна служба України опублікувала на своєму сайті повідомлення-нагадування про прийдешні штрафи і привела кілька цікавих цифр офіційної статистики.

Загалом з 23 лютого цього року, коли закінчився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення автівок, по 18 серпня 2019 року було оформлено 107,6 тис. транспортних засобів, за які сплачено майже 7,7 млрд грн. З цієї кількості майже 3,9 тис. – це автівки, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. За їх оформлення сплачено 339 млн гривень.

  Нардепи дали "евробляхам" ще три місяці та сіли шукати рішення

За пільговий період з 25 листопада 2018 року до 22 лютого 2019 року митницями ДФС оформлено понад 218 тис. транспортних засобів, за які сплачено 13,6 млрд грн. З них 140 тис. – авто з іноземною реєстрацією, які були ввезені на митну територію України з 1 січня 2015 року до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів та перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, за які сплачено майже 8,7 млрд гривень.

За новими правилами у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто. Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення.

  Уряд пропонує автомобілістам дешеве розмитнення в обмін на техогляд

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

Втім, буквально вчора ми писали про те, що євробляхерам дадуть ще одну, але вже останню відстрочку для розмитнення автомобілів. Зробити це може нова Верховна Рада, а поки цього не сталося, представники влади пропонують євробляхерам перечекати два тижні.