Автомобілі з ГБО першими потраплять під техогляд

Автомобили с ГБО первыми попадут под техосмотр

Українські чиновники все частіше говорять про повернення скасованого в 2011 році техогляду. Першими доводити свою технічну справність будуть змушені власники автомобілів, обладнаних ГБО. Такі нововведення передбачені планом заходів щодо реалізації стратегії розвитку органів МВС до 2020 року.

Ключовим елементом забезпечення безпеки повинна стати система періодичних техоглядів автомобілів на зрідженому газі. Проводити її будуть по аналогії з класичним техоглядом повноважні підприємства. Тобто ті, хто отримає відповідний сертифікат від органів правопорядку.

Слід зазначити, що зараз ніяких подробиць майбутнього проекту в уряді не озвучують. Згаданий документ лише описує основні заходи і терміни їх реалізації для запуску нової системи. До грудня 2019 року МВС спільно з державною регуляторною службою та Міністерством юстиції повинні розробити і подати на розгляд Кабінету міністрів проект відповідного закону.

  Нардепи дали "евробляхам" ще три місяці та сіли шукати рішення

До квітня 2020 року МВС зобов’язане розробити підзаконний акт – затвердити детальний порядок здійснення контролю. А до липня 2020 роки запустити “обов’язкову періодичну перевірку згаданого обладнання уповноваженими суб’єктами”.

Нагадаємо, що за офіційною статистикою Національної поліції менше 1% ДТП відбувається через поганий технічний стан транспортних засобів. На думку експертів, проходження чесного техогляду для всіх автомобілів зараз майже неможливо, а його повернення неминуче призведе до відновлення старих корупційних схем.