Дороги в Україні будуватимуть тільки приватні компанії

Дороги в Украине будут строить только частные компании

Міністерство інфраструктури планує ліквідувати Державне акціонерне підприємство “Автомобільні дороги України” та передати його функції приватним компаніям. Про це повідомив керівник міністерства Владислав Криклій.

“З наступного року, після зимового періоду, плануємо ліквідувати “Автомобільні дороги України”. Його функції можна буде передати приватному сектору, який не пов’язаний з бюрократичними процедурами і зможе оперативно закуповувати найкращу техніку”, – розповів міністр інфраструктури на брифінгу у вівторок, 19 листопада.

Криклій назвав “нормальною європейською практикою” утримання та експлуатацію доріг приватними компаніями, а також поскаржився на неефективність і корупцію в регіональних відділеннях “Укравтодору”.

“У нас який облавтодор не взяти – він збитковий, постійно не вистачає грошей, у використанні держмайна присутній корупційний фактор”, – констатував міністр.

  Німеччина відмовилася обмежувати швидкість на автобанах

Він також повідомив про плани позбавити “Укравтодор” функцій інспекції доріг, будівництво та ремонт яких він замовляє.

“Укравтодор” – замовник послуг. Інспекційна функція повинна бути окремо, щоб не виникав конфлікт інтересів. Тому що виходить так: сам замовляю – сам перевіряю, що не є дієвим інструментом”, – пояснив Криклій.