Права і техпаспорт в смартфоні – як це буде працювати?

Права и техпаспорт в смартфоне - как это будет работать?

Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров повідомив, що вже в цьому році на всій території України запрацює програма, яка дозволить водіям не возити з собою права і техпаспорт фізично, а пред’являти їх в електронному вигляді на екрані смартфона.

За його словами, водій зможе зробити цифрову копію прав і техпаспорта за допомогою спеціального мобільного додатку, який розробляє Міністерство цифрової трансформації. Під час зупинки патрульним він зможе надати не пластикові документи, а електронні.

Гончаров розповідає, що правоохоронці теж отримають спеціальне обладнання, яке дозволить сканувати електронні посвідчення і перевіряти їх наявність чи іншу інформацію в базі даних. Він переконаний, що це спростить життя автомобілістів, адже під час здачі іспитів водій отримує право на керування автомобілем, а не просто пластикову картку, за відсутність якої зараз штрафують.

  Водії будуть отримувати SMS при перевищенні швидкості

При цьому сформувати електронні документи українські водії зможуть дистанційно за допомогою смартфона. Але це буде можливо лише при наявності оцифрованого фото водія в базах правоохоронців. Тому миттєво не зможуть отримати електронні права ті, у кого вони ще “радянського зразка”. Для того, щоб перенести документи в смартфон, власникам застарілих посвідчень доведеться замінити їх на нові. При цьому автомобілісти й надалі зможуть користуватися звичайними водійськими правами і техпаспортом, а електронні кожен може використовувати за бажанням.