Українським водіям вигадали новий штраф

Украинским водителям придумали новый штраф

З 1 січня 2020 року в списку покарань для українських водіїв з’явиться новий штраф – за парковку на місці, призначеному для зарядки електромобіля.

Верховна Рада України ухвалила 11 червня “за основу та в цілому” закон №10405 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення доступу до інфраструктури зарядних станцій для електромобілів”. Документом передбачено штраф у розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів (340-510 грн.) за парковку автомобіля з ДВЗ на спеціально позначеному місці поруч з зарядної станцією для електромобіля.

Крім того, згідно з новим законом, з 1 січня 2020 року електромобілям будуть видаватися державні номерні знаки з зеленими буквами та цифрами, а в ПДР з’являться нові дорожні знаки “Для електромобілів”, “Крім електромобілів” та “Станція зарядки електромобілів”.

  Електромобілі в Україні можуть отримати додаткові пільги

З одного боку, такі нововведення не здаються суттєвими, однак, якщо подивитися на ситуацію глибше, можна констатувати, що електромобілі пішли в активний наступ в довгій війні з автомобілями з ДВЗ. Цілком можливо, що впровадження “зелених” номерів як метода легкої їх ідентифікації в подальшому спричинить ряд преференцій для електромобілів – дозвіл в’їжджати в зони, куди доступ авто з ДВЗ може бути обмежений, право користуватися смугами для громадського транспорту або, скажімо, паркуватися там, де автомобілям з бензиновими та дизельними двигунами робити це буде заборонено.