В Україні пропонують змінити порядок навчання водінню

В Украине предлагают изменить порядок обучения вождению

Сідати за кермо навчального автомобіля українці зможуть тільки після успішної здачі іспиту на знання Правил дорожнього руху. Такі ініціативи містить проект закону №2201, який 2 жовтня в парламент внесли 5 народних депутатів від фракції «Слуга народу», повідомляє UBR.

Документ пропонує реформувати нинішню методику навчання водійській майстерності і внести 2 ключових зміни:

1. Вчити Правила дорожнього руху українці зможуть самостійно, не звертаючись до сертифікованих навчальних закладів. Автори запевняють, що в сучасному світі змушувати людей ходити в автошколи зовсім необов’язково. До того ж, така норма прямо порушує права окремих категорій громадян, наприклад, жінок в декреті. Подібна практика існує в ряді європейських країн і добре себе зарекомендувала, резюмують депутати.

  Президент підписав закони про фінансування дорожнього господарства

2. Приступати до практичних занять на дорогах загального користування українці повинні тільки після отримання свідоцтва про успішне проходження теоретичного іспиту. А в разі провалу, ті з учнів, хто вивчав правила самостійно, зможуть пройти повторний тест тільки через 3 місяці.

Тут ініціатори законопроекту посилаються на той факт, що в автошколах новачки сідають за кермо лише через 2 тижні після початку теоретичних занять. На той час, кажуть депутати, більшість з них толком не знає навіть знаків дорожнього руху.

При цьому щорічно автошколи країни випускають на дороги близько 40 тис. нових водіїв, які через слабку підготовку несуть пряму загрозу іншим учасникам руху. Це, на думку авторів, настільки небезпечно, що свій законопроект вони запропонували відзначити статусом «невідкладний».

  Водійські права в смартфоні запрацюють вже у грудні

Якщо проект підтримають 226 нардепів, його норми вступлять в силу на наступний день після офіційної публікації. Кабміну відводиться місяць на імплементацію нових правил.