Відстрочка штрафів стосується не всіх “євроблях”

Отсрочка штрафов касается не всех

Інтернет рясніє публікаціями про відстрочку “драконівських” штрафів за евробляхі. Насправді ситуація дещо складніша, ніж здається і таїть неприємні юридичні тонкощі для “власників” автомобілів іноземної реєстрації, повідомляє Дорожній адвокат.

Дійсно, для деякої категорій осіб штрафи за перевищення терміну перебування в Україні автомобілів іноземної реєстрації відстрочені до 31 грудня 2019 року. Однак це стосується не всіх. Відстрочка застосовується тільки за умови здійснення митного оформлення автомобілів для їх вільного обігу на митній території України, тобто при розмитненні (Закон від 12.09.2019 №73-IX). В інших випадках, якщо автомобіль не розмитнений, а вивозиться за межі митної території України, штрафи застосовуються за “новими тарифами”. Зокрема, перевищення терміну тимчасового ввезення або транзиту більш ніж на тридцять діб, в даний час передбачає штраф у розмірі 170 000 грн. або конфіскацію (ч.6 ст.481 та ч.6 ст.470 Митного кодексу).

  Штрафи за "євробляхи" можуть знизити

Зараз при перетині кордону митниця масово виписує протоколи на “євробляхи”, ввезені в режимі “Транзит”, які громадяни вивозять назад за кордон. Протокол виписується на підставі ч.6 ст.470 Митного кодексу, автомобіль тимчасово вилучається. Розгляд справи здійснюється судом. До цього автомобілі залишаються на спеціальних майданчиках митниці, призначених для зберігання конфіскованих товарів.

Такий юридичний нюанс фактично позбавляє власників “транзитних євроблях” можливості безкоштовно вивезти ці автомобілі за межі України. Вони будуть змушені їх розмитнити. В іншому випадку – або штраф, або конфіскація автомобіля.