Закон про безпеку дорожнього руху. В чому його суть?

Закон о безопасности дорожного движения. В чем его суть?

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів на своїй сторінці в Facebook, чим допоможе українцям новий закон про управління безпекою автомобільних доріг, прийнятий вчора Верховною Радою голосами 316 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає процедуру оцінки впливу проектних рішень на безпеку доріг на всіх стадіях проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та введення в експлуатацію. Також вводиться обов’язковий аудит безпеки міжнародних і національних доріг.

Автори документа вказують, що, відповідно до міжнародного досвіду, вартість проведення аудиту безпеки доріг становить приблизно 5-10% від витрат на проектування або менше 5% від витрат на будівництво. Своєчасний аудит безпеки доріг дозволяє усунути прогалини на стадії проектування, не витрачаючи кошти на будівництво, що згодом мінімізує час і кошти, які можуть бути витрачені на перепроектування на більш пізніх стадіях.

  Відстрочка штрафів стосується не всіх "євроблях"

Що нового?

  • аудит безпеки доріг з’являється в правовому полі як оцінювання впливу проектних рішень на безпеку доріг від стадії проектування до стадії ведення дороги в експлуатацію.
  • аудит безпеки автомобільних доріг буде обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах.
  • перевірка безпеки проводитиметься не рідше, чим раз на 3 роки.
  • порядок проведення аудиту безпеки автомобільних доріг визначатиметься Мінінфраструктури. Ми швидко опрацюємо.

Обов’язковий аудит розпочнеться з 2021 року для міжнародних доріг та з 2022 року – для національних. Цей час потрібен, щоб підготувати кваліфікованих аудиторів. До моменту запровадження обов’язкового аудиту, перевірку безпеки автомобільних доріг зможуть здійснювати особи, що мають сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг чинний в країнах-членах Європейського Союзу.

  Вчені знайшли єдиний спосіб правильно тримати кермо

Що дає запровадження аудиту безпеки доріг?

  • проектування безпечних доріг та попередження місць концентрації ДТП;
  • впровадження досконалих стандартів та процедур безпеки доріг;
  • зменшення соціальних та матеріальних втрат від ДТП.