ЗАЗ буде випускати автобуси на базі Mercedes-Benz

ЗАЗ будет выпускать автобусы на базе Mercedes-Benz

Запорізький автомобілебудівний завод в кінці 2019 року має намір почати виробництво приміських автобусів малого класу А09 на шасі Mercedes-Benz. Про це повідомив прес-секретар корпорації Дмитро Скляренко.

За його словами – це перша модель автобуса на такому шасі, і в даний час йде процес його сертифікації, після чого буде розпочато виробництво, намічене на грудень 2019 року.

Автобус пасажиромісткістю 36 чоловік оснащується двигуном Mercedes-Benz 4D34i робочим об’ємом 3,9 л екологічного класу Євро 5. У числі конкурентних переваг автобуса Дмитро Скляренко зазначив надійне і довговічне шасі, місткий салон, зручність робочого місця водія.

В даний час потужності автобусного виробництва ЗАЗу завантажені на 25%. У той же час конвеєрні лінії, де випускалися легкові автомобілі, законсервовані, а потужності з виробництва автокомпонентів використовуються на 15%.

  Нардепи дали "евробляхам" ще три місяці та сіли шукати рішення

Нагадаємо, у зв’язку з економічною недоцільністю і під час відсутності державних програм стимулювання автомобілебудування ЗАЗ в 2018 році припинив випуск легкових автомобілів, з виробництва яких багато років був лідером в країні. В рамках порушеної в грудні минулого року справи про банкрутство за рішенням суду завод пройшов процедуру санації.