Єдиний екземпляр суперкара Zagato Raptor продадуть на аукціоні

Единственный экземпляр суперкара Zagato Raptor продадут на аукционе

На аукціоні Sotheby’s в Абу-Дабі мають намір продати побудований в єдиному екземплярі суперкар Zagato Raptor Concept. Автомобіль з характерним для італійського ательє дизайном побудували на агрегатах Lamborghini Diablo VT і показали на Женевському автосалоні в 1996 році.

Концепт Zagato Raptor спроектували разом з Lamborghini і екс-чемпіоном світу зі скелетону Аланом Вікі. За задумом серійна модель повинна була вийти обмеженою серією, щоб заповнити тимчасовий пробіл між зняттям з виробництва Diablo і виходом на ринок його планованого наступника Canto. Але ні той ні інший в результаті не пішли у виробництво, а Diablo на конвеєрі змінив Murcielago.

Для Zagato суперкар Raptor став першим автомобілем, спроектованим на комп’ютері. Це дозволило відмовитися від споруди масштабної моделі, в результаті чого перетворення грубих начерків в готову машину зайняло менше чотирьох місяців. Дводверку побудували на агрегатах Lamborghini Diablo VT; шасі являло собою трубчасту просторову раму, а кузовні панелі, в тому числі дах double-bubble, виготовили з вуглепластика. При цьому дах можна було зняти, а пасажирську частину салону накрити спеціальним ковпаком.

  Суперпотужний тягач з 28-літровим мотором продали за 13 млн доларів

Від Diablo концепту дісталася шестиступінчаста “механіка”, повноприводна трансмісія з центральним диференціалом і атмосферний V12 5.7 з двома верхніми розподільчими валами (492 к.с. і 580 Нм). Пізніше двигун обладнали компресором і він став видавати 620 к.с. За рахунок використання карбону, установки коліс з магнієвого сплаву і демонтажу оббивки салону Raptor виявився на 300 кг легше базової моделі, що відбилося на динаміці: до «сотні» суперкар розганявся менш ніж за 4 секунди. При цьому у машини немає ні АБС, ні антипробуксовочної системи, тому що в Zagato їх вважали тягарем.

До 2000 року Zagato Raptor належав Алану Вікі. Потім був проданий нинішньому власникові за 216 000 доларів. Зараз Sotheby’s оцінює автомобіль в 1 000 000-1 500 000 доларів. Зростання ціни на класичний автомобіль більш ніж на 200% за 19 років якраз відповідає статистиці німецького Suedwestbank.

  Porsche катує 911 Targa заполярними морозами

Крім Zagato Raptor, на аукціон в Абу-Дабі виставлять Ferrari F40 (1,5-1,75 мільйона доларів), McLaren Senna GTR, Pagani Zonda Aether (4,4-5,5 мільйона доларів), Lamborghini Diablo VT 6.0 SE ( 500-750 тисяч доларів) і Jaguar C-X75 з фільму «Спектр».