Jaguar Land Rover не вірить в електричні позашляховики

Jaguar Land Rover не верит в электрические внедорожники

Виконавчий директор і головний інженер Jaguar Land Rover Нік Роджерс заявив Automotive News, що випуск великих кросоверів на електротязі може бути недоцільним через занадто важкі акумуляторні батареї, великий аеродинамічний опір і, як наслідок, малий запас ходу.

В Jaguar Land Rover вважають, що «чисті» електромобілі можуть бути неефективні при перевищенні певних габаритів транспортного засобу. Роджерс вважає, що для створення великого позашляховика Range Rover з нульовим викидом слід звернути увагу на автомобілі, що працюють на паливних елементах.

Позиція Роджерса пояснює те, що інженери Land Rover не поспішають переводити лінійку моделей на «чисту» електротягу, обмежуючись випуском гібридів. Втім, головний інженер Jaguar Land Rover визнає, що у транспортних засобів на паливних елементах буде майбутнє тільки в тому випадку, якщо водень навчаться синтезувати з використанням відновлюваної енергії. Діючі установки, що розщеплюють воду на водень і кисень, працюють на електриці.

  Porsche розробила сидіння, в якому водій може спати

Сьогодні розробкою силових установок на паливних елементах серед інших займаються BMW спільно з Toyota. У 2022 році баварський концерн планує випустити першу партію позашляховиків X5 і X7, що працюють на водневому паливі.

Влітку Jaguar Land Rover і BMW оголосили про співпрацю в області розробки повністю електричних автомобілів, але не виключено, що партнерство вийде за рамки електрокарів, і концерни в майбутньому об’єднають зусилля для створення транспортних засобів на водні.