Краш-тест: що відбувається з Nissan Leaf при ударі об стовп

Что происходит с автомобилем при ударе о столб на 75 км/ч

Німецька асоціація DEKRA, що здійснює технічний нагляд у сфері автотранспорту, провела краш-тест Nissan Leaf: машину розбили об стовп на швидкості 75 і 84 км/год. Швидкість була обрана свідомо вище, ніж при випробуваннях Euro NCAP, де електромобіль набрав максимальні п’ять зірок.

З’ясувалося, що при бічному зіткненні з нерухомим об’єктом на швидкості 75 км/год Leaf буквально складається навпіл. Шанси водія і пасажирів вижити в такому ДТП малі. Втім, з висновку експертів випливає, що автомобіль з традиційним двигуном внутрішнього згоряння в аналогічній ситуації опинився б таким же небезпечним. Іншими словами, рівень пошкоджень у електромобіля і звичайної машини в такому тесті схожий.

Крім того, DEKRA змоделювала лобове зіткнення з деревом на швидкості 84 км / год. Незважаючи на серйозну деформацію кузова, Leaf не зайнявся. Euro NCAP проводить два фронтальних краш-теста на 64 км / год: о жорстку перешкоду всією площею передка і удар водійською стороною передка о зминаємий бар’єр з перекриттям 40 відсотків.

  Універсал Subaru Levorg готовий змінити покоління

Що ж стосується результатів випробувань Euro NCAP, які були проведені роком раніше, то Nissan Leaf заробив максимальні п’ять зірок. Захист дорослих пасажирів електромобіля оцінили на 93%, пасажира-дитини – на 86%, пішоходів – на 71%.