Lightyear One став самим обтічним автомобілем в світі

Lightyear One стал самым обтекаемым автомобилем в мире

Самий обтічний і аеродинамічний кузов в світі у датського Lightyear One – автомобіля, що працює на енергії сонця. Цей статус йому присвоєно після випробувань в аеродинамічній трубі в італійському Турині.

Часто споживачі при виборі автомобіля замислюються тільки про характеристики потужності і паспортну витрату палива, трохи рідше враховують при цьому масу машини. Однак мало не ключовий вплив на розгін і паливну економічність має аеродинаміка – те, наскільки легко повітряні потоки «обтікають» машину, наскільки вона долає опір повітря.

Розробник Lightyear One приділив аеродинаміці велику увагу, тому що у машин на альтернативних джерелах енергії головною проблемою залишається обмежений запас ходу. Випробування в Турині показали, що коефіцієнт аеродинамічного опору у майбутнього соларкара становить всього 0,20. Для порівняння, у седана Mercedes-Benz A-Class він на 0,02 пункти більше, а це найбільш аеродинамічна машина на ринку за 2018 рік.

  В лінійці Jeep з'явиться конкурент Suzuki Jimny

Lightyear One ще не надійшов у продаж, але глава компанії Лекс Хофслут обіцяє, що це буде дуже ефективний автомобіль. Живиться він від сонячної енергії, яку поглинають панелі на даху. Запас ходу повинен досягати 800 кілометрів – електромобілям таке поки й не снилося. Салон розрахований на п’ятьох пасажирів.