Нове покоління Toyota Yaris стало менше, але більше

Новое поколение Toyota Yaris стало меньше, но больше
Было (слева) - стало (справа)

Зі зміною поколінь японський хетчбек Toyota Yaris став менше, але більше. Виявляється, таке можливо.

Toyota Yaris, яка з’явиться на ринку як модель 2020 року, витягнулася в довжину на 3,94 метра, ширина новинки становить 1,75 м, а висота – 1,47 м. Таким чином, хетч став на 5 мм коротше і на 40 мм нижче, але в Toyota стверджують, що змогли досягти помітного збільшення внутрішнього простору, в першу чергу за рахунок більшої на 55 мм колісної бази і більшої на 50 мм ширини.

Крім того, у “Яріс” зменшилися звіси кузова. Забезпечив таку трансформацію переїзд на нову платформу – компактну версію глобальної архітектури TNGA, яка відома під позначенням GA-B. За попередніми даними, хетч став ще й на 20 кг легше, але ці відомості в Toyota поки не підтверджують. Натомість відомо, що інженерам вдалося знизити на 15 мм центр тяжіння і оптимізувати розташування водійського крісла.

  Kia Optima може отримати 8-ступінчастий "робот" і повний привод

На першому етапі основною силовою установкою для Yaris стане новий гібридний агрегат на базі трициліндрового півторалітрового мотора, електродвигуна і полегшеної літій-іонної батареї замість колишньої нікель-металгідридної. Відомі поки тільки характеристики електричної частини – 80 к.с. і 141 Нм. Втім, виробник пообіцяв зниження об’ємів шкідливих викидів на 20% і 15-відсоткове збільшення потужності в порівнянні з гібридом попереднього покоління.

Стверджується також, що запасу ходу на електротязі власнику нового “Яріс” вистачить на 80% його міських потреб. Можливо, саме через потенційно гідні характеристики гібридний Yaris і виходить на ринок першим: в Toyota вважають, що продажі електрифікованої модифікації складуть від 60 до 80% всього обсягу.

Приблизно через рік після початку продажів Yaris обзаведеться і традиційними бензиновими моторами об’ємом 1,0 і 1,5 л – от тільки продаватися такі хетчі будуть на обраних ринках.

  Умільці спробували перетворити Toyota Prius на Ferrari Portofino

Оснащувати хетчбек планується досить багато: обіцяні мультимедійна система Toyota Touch з сенсорним екраном, монітор на панелі приладів і 10-дюймовий проекційний дисплей, бездротова зарядка для гаджетів, система безключового доступу, атмосферне підсвічування салону, акустика JBL, а також оновлений комплекс асистуючих систем. До нього увійдуть, наприклад, адаптивний круїз-контроль і система утримання в смузі, які планується встановлювати вже в базових комплектаціях. Крім того, Yaris оснастять центральної подушкою безпеки, що розділяє водія і пасажира.

Випускати новинку для країн Європи продовжать на французькому заводі Toyota. Його переобладнання для виробництва машин на новій компактній платформі обійшлося концерну в 300 мільйонів євро. Відповідно, можна очікувати, що армія нових компактів від Toyota колись поповниться чимось незвичайним. Про розвиток самого сімейства Yaris поки не говорять, але не виключено, що до нього в майбутньому приєднається “підігріта” модифікація.