Toyota побудувала для нового імператора Японії розкішний кабріолет

Toyota построила для нового императора Японии роскошный кабриолет

У Токіо відбулася інтронізація нового японського імператора Нарухіто. Для урочистого заходу компанія Toyota побудувала спеціальну версію моделі Century з відкритим верхом – на публіці унікальний автомобіль показано вперше.

Спочатку церемонія інтронізації була запланована на 22 жовтня, але через тайфун торжества довелося перенести на минулу неділю. Привітати нового імператора прийшли десятки тисяч японців – за даними уряду за проїздом кортежу по вулицях Токіо спостерігали 119 тисяч чоловік.

Подробиць про ексклюзивний Century з відкритим верхом небагато: відомо, що у кабріолета немає навіть підйомноuj даху, а заднє сидіння розташоване вище, щоб імператора і його дружину було краще видно. Підголівники передніх крісел, відсутні на офіційних знімках, на церемонії повернулися на свої місця. Габарити кабріолета можна порівняти з седаном: в довжину «церемоніальний» Century досягає 5340 мм.

  Hyundai обіцяє зробити машини дуже тихими

Всі Toyota Century приводить у рух 431-сильна гібридна силова установка від Lexus LS 600h з п’ятилітровим V8 в основі. Купити седан непросто: щорічний тираж моделі – 50 екземплярів, а стартова ціна – 20 мільйонів ієн (близько 4,5 мільйонів гривень). Автомобіль вважається статусним: його використовують японські топ-менеджери і політики.