Toyota Yaris став кросовером

Toyota Yaris стал кроссовером

В Європі та Японії Toyota продає маленький хетч Yaris, тоді як в Китаї, ПАР, країнах Південно-Східної Азії та Латинської Америки під цією назвою доступна більша і простіша модель. У Старому світі та на батьківщині марки минулого тижня дебютував компакт нової генерації, він переїхав з платформи B на новий «візок» GA-B, який було розроблено в рамках архітектури TNGA (Toyota New Global Architecture). Призначений для інших регіонів Yaris (в його основі лежить розтягнута версія старої B-платформи) міняти покоління поки не збирається, зате в Піднебесній він тепер представлений і у вигляді «кросовера».

У Китаї повне ім’я моделі звучить як Toyota Yaris L, крім хетча там також можна купити седан. «Кросовер» отримав до назви приставку у вигляді літери X. До речі, зовнішній вигляд такої «п’ятидверки» був розкритий ще в липні, тоді знімки машини з’явилися в базі місцевого міністерства промисловості.

  Subaru стане "дочкою" Toyota

Отже, Yaris L X від інших модифікацій відрізняється шестикутною радіаторною решіткою, бамперами і наявністю традиційного для крос-хетчів пластикового обвісу. На даху встановили рейлінги, плюс у «ікса» оригінальні задні ліхтарі. Габарити такі ж, як у базовій «п’ятидверки»: довжина дорівнює 4160 мм, колісна база – 2550 мм (довжина седана – 4440 мм). Дорожній просвіт паркетника в компанії не розкрили, у стандартного китайського хетчбека цей показник становить 125 мм.

У Піднебесній разом з крос-хетч дебютували злегка оновлені базова «п’ятидверка» і седан: у них замінили фари, в салоні з’явилася мультимедійна система з тачскріном (в простих комплектаціях – аудіосистема), у приладів – інша підкладка.

Атмосферний двигун 1.3 (заводський індекс 6NR-FE) потужністю 99 к.с. (123 Нм) відправлений у відставку. Все сімейство тепер доступно тільки зі старшим «атмосферником» 1.5 (7NR-FE), що видає 110 к.с. і 138 Нм, він як і раніше поєднується з «механікою» або варіатором. Крос-версію можна купити лише з CVT, повного приводу у неї немає. Виробництво всіх членів сімейства Yaris L для китайського ринку налагоджено на місцевому заводі СП Toyota і GAC.

  Найменший кросовер Toyota отримав перший тюнінг

Тим часом в КНР також продають клонів хетча і седана Yaris L: «п’ятидверка» зветься Vios FS, «чотирьохдверка» – просто Vios. Ці машини випускає інше спільне підприємство – FAW і Toyota.