Aston Martin представила мотоцикл за 108 тисяч євро

Aston Martin представила мотоцикл за 108 тысяч евро

Компанії Aston Martin та Brough Superior на виставці EICMA в Мілані представили спільний проект – трековий спортбайк AMB 001, на якому вперше використовується логотип «Астона». Тираж мотоцикла обмежать 100 екземплярами, а його ціна складе 108 000 євро.

Стилістика Aston Martin AMB 001 натхненна середньомоторною лінійкою британської марки, куди входять Valkyrie і Valhalla. В основі байка лежить шасі з алюмінію і титану, поєднане болтами з двигуном, і підрамником з вуглепластика. Зовнішні панелі також зроблені з композиційного матеріалу і є частиною силової структури. Особливість мотоцикла – вилка Foir з роздільними важелями для управління і амортизації, маятник з прогресивними характеристиками демпфування і невеликі крильця з нержавіючої сталі на «носі» і паливному баку, як у «Валькірії».

  Aston Martin показав інтер'єр першого кросовера і назвав його ціну

Конструкція вилки Fior, яка у BMW називається Duolever, дозволяє знизити клювки при різких уповільненнях і зберегти геометрію. Гальма – гоночні на кулькових підшипниках з радіальним головним циліндром. AMB 001 оснащений двигуном Brough Superior з турбонаддувом. Його робочий об’єм – 997 см³, а потужність – близько 180 к.с.

Мотор укомплектований водяним і масляним охолодженням, напівсухим картером, турбокомпресором із змінною геометрією крильчатки і впускним колектором з інконелю. Пару йому складає 6-ступінчаста коробка передач з прослизаючим зчепленням.

Для Aston Martin пошук нових сфер бізнесу вже став нормою. У 2016 році британська марка об’єдналася з нідерландською верф’ю Quintessence Yachts для побудови розкішного катера AM37, а в 2017 році разом з американською фірмою Triton Submarines побудувала концепт глибоководного апарату Project Neptune.